9-oji Euronest Asamblėja: naujos Rytų Partnerystės perspektyvos po COVID-19

2021-04-20 | Euronest

Europos Parlamento Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) nariai balandžio 19 – 20 dienomis rinksis į nuotolinę 9-ąją sesiją, kurioje svarstys atsigavimą po COVID-19, situaciją Baltarusijoje ir būdus pasipriešinti energetinio saugumo grėsmėms.

Sesiją atidarys Europos Parlamento pirmininkas Deividas Sasolis, posėdžiams pirmininkaus Euronest PA pirmininkas Andrius Kubilius ir Sakartvelo parlamento narys Maka Botchorishvili. 

EP nario A. Kubiliaus teigimu, sesijoje daugiausia dėmesio bus skiriama atsigavimui, atsparumui ir demokratizacijos perspektyvoms Rytų Partnerystės valstybėse po COVID-19, taip pat besikeičiančiai situacijai Baltarusijoje. Į Asamblėjos narius kreipsis išrinktoji Baltarusijos prezidentė Svetlana Cichanouskaja, po to vyks diskusija.

Taip pat sesijoje dalyvaus Europos Komisijos narys Kaimynystei ir plėtrai Oliveris Varhelis (Olivér Várhelyi), Europos Ekonomikos ir socialinio komiteto pirmininkė Krista Šveng (Christa Schweng), Euronest partnerių šalių atstovai. 

Euronest PA dalyviai taip pat balsuos dėl rezoliucijų, susijusius su politiniais klausimais, ekonomine integracija, energetiniu saugumu ir socialiniais reikalais.

Euronest PA sudaro 60 europarlamentarų ir po 10 parlamentarų iš kiekvienos Rytų Europos partnerės valstybės (Armėnijos, Azerbaidžano, Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos). Demokratinių Baltarusijos jėgų atstovai taip pat pakviesti dalyvauti stebėtojo teisėmis.

Išsami  Euronest PA sesijos programa: https://www.europarl.europa.eu/euronest/en/home.html 

×