A. Kubiliaus organizuotoje tarptautinėje konferencijoje – ES ir demokratinės Rusijos atstovų dialogas apie šalies transformaciją 

2023-06-02 | Andrius Kubilius; Rusija; Europos Parlamentas

Birželio 5 – 6 dienomis Briuselyje Europos Parlamento nario, nuolatinio EP pranešėjo Rusijos klausimais Andriaus Kubiliaus bei kolegų europarlamentarų organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „DIENA PO: BRIUSELIO DIALOGAS“ susirinkę Europos Sąjungos ir žymūs demokratinės Rusijos atstovai diskutavo apie strategijas šalies transformacijai.

Renginio dalyvius pasveikino ir pranešimus skaitė EP vicepirmininkė Katarina Barli, Europos Komisijos narė Vera Jurova, Europos išorės veiksmų tarnybos Direktorius Rytų Europai ir centrinei Azijai Michaelas Siebertas, Nobelio premijos laureatai Dmitrijus Muratovas, Sergejus Davidis (Memorial), Rusijos opozicijos atstovai Garis Kasparovas, Michailas Chodorkovskis, Laisvos Rusijos fondo atstovė Natalija Arno, taip pat nuolatinis pranešėjas Rusijos klausimais A. Kubilius bei šešėliniai pranešėjai.

„Tai unikali pirmoji tokio masto konferencija Briuselyje, Europos Sąjungos sostinėje. Tai – pradžia ilgalaikio ir reguliaraus dialogo tarp Rusijos demokratinių jėgų ir Europos Sąjungos institucijų. Tokiu dialogu siekiama plėtoti Rusijos transformacijos atgal į demokratiją strategija, nes tokia transformacija yra vienintelis kelias į tvarią taiką Europos žemyne“, – teigė renginio iniciatorius Andrius Kubilius.

Renginio diskusijose daugiau nei 250 dalyvių daugiausia dėmesio skyrė dviem strateginiams požiūriams į demokratinės Rusijos transformaciją: Rusijos demokratų strategiją, kuri leistų įvykti transformacijai, taip pat į ES strategiją, kuri paremtų Rusijos žmonių pastangas keisti savo šalį.

Konferencija buvo organizuojama kartu su kitų politinių grupių europarlamentarais, renginį globoja Europos Parlamentas.

Transliaciją galėsite stebėti čia: https://www.europarl.europa.eu/streaming/?event=20230605-1000-SPECIAL-OTHER

×