A. Kubilius. Ar esame pasirengę pasiduoti Putino šantažui?

2021-12-15 |

Antradienį Strasbūre Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vykusioje diskusijoje dėl Rusijos telkiamų karinių pajėgų prie Ukrainos EP narys Andrius Kubilius pažymėjo, kad dabar V. Putinas šantažuoja Vakarus dėl Ukrainos ateities ir kėlė klausimą, ar esame pasirengę vėl pasiduoti?

„Jei nesame, tuomet neužtenka vien pasakyti, jog NATO ir ES nesiklausys Kremliaus reikalavimų. Atėjo laikas žengti toliau su tikra Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos euroatlantine integracija, pradedant nuo prasidedančio Rytų Partnerystės Aukščiausiojo lygio susitikimo ir tęsiant NATO Narystės veiksmų planu“, – kalbėjo europarlamentaras.

Jo teigimu, jeigu to nepadarysime, taps aišku, jog šių šalių ateitį paaukojame nuolaidžiaudami V. Putinui.

„Dėl šio nuolaidžiavimo 2008 metais NATO Bukarešto Viršūnių susitikime nebuvo priimtas sprendimas pakviesti į Aljansą Sakartvelą ir Ukrainą. Dėl to V.Putinas nusprendė, kad niekas jam netrukdo pradėti karus prieš Sakartvelą ir Ukrainą. Dabar matome, kad toliau nuolaidžiaudami, prisišaukiame tik naujus grasinimus ir šantažą. Jei pasiduosime, būsime atsakingi už tikro agresyviojo fašizmo atkūrimą XXI amžiuje ir už visas būsimas Europos kontinento tragedijas“, – sakė A. Kubilius.

Politikas pabrėžė, kad ši diskusija nėra dar viena diskusija apie agresyvų Kremliaus elgesį. Jo nuomone, yra tikimybė, jog ateityje šios diskusijos bus žinomos kaip diena, kai buvo pradėta formuoti dvidešimt pirmojo amžiaus Europos Sąjungos geopolitinė ateitis.

„V. Putinas, kuris 2008 metais pradėjo karą su Sakartvelu, o 2014 metais su Ukraina, dabar reikalauja, kad šios šalys nesirūpintų savo saugumu, o Vakarai jas paliktų likimo valiai“, – pažymėjo A. Kubilius.

Pasak europarlamentaro, šis klausimas yra svarbiausias mums, o ne kartvelams ar ukrainiečiams.

„Ar esame pasirengę pasiduoti brutaliems Kremliaus grasinimams ir šantažui dėl Sakartvelo ir Ukrainos ateities? Ar esame pasirengę ir toliau įgyvendinti „Nuolaidžiavimo V. Putinui politiką“?“ – klausė A. Kubilius.

EP narys priminė istorinius įvykius ir kur nuolaidžiavimas A. Hitleriui nuvedė ne tik Europą, bet ir visą pasaulį. :Šis nuolaidžiavimas pasiekė apogėjų, kai A. Hitleris ėmė šantažuoti Vakarus dėl Čekoslovakijos, o Vakarai pasidavė tam šantažui“, – sakė jis.

×