A. Kubilius: „ES būtina prisitaikyti prie pokyčių ir krizės keliamų iššūkių“

2022-05-04 | Konferencija dėl Europos ateities

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Konferencijoje dėl Europos ateities vienintelis Lietuvai atstovaujantis EP narys, antradienį pasisakydamas Strasbūre vykusioje plenarinėje sesijoje dėl šios Konferencijos darbo rezultatų, teigė, kad Europos žemyną sukrėtė didžiulė geopolitinė ir saugumo krizė – Rusijos karas prieš Ukrainą. Pasak jo, tokio pobūdžio krizė rodo, kad buvome silpni savo užsienio ir saugumo politikos pajėgumuose, siekdami jos išvengti.

„Vienas iš ES įkūrėjų Jean Monnet sakė, kad Europa bus formuojama krizių metu ir kad ji bus visų sprendimų, priimtų krizių metu, suma. Dabar mums reikia naujų sprendimų“, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pasidžiaugė sėkmingomis konsultacijomis su ES piliečiais Konferencijos diskusijose, kurių metu gimė keletas labai svarbių rekomendacijų, kaip patobulinti bendrą saugumo ir gynybos politiką.

A. Kubilius taip pat priminė, kad ES kūrė ir reformavo žinomi politikos ir intelektualiniai lyderiai. Tokios lyderystės reikia ir dabar.

Parlamentaro teigimu, mūsų kartai teko atsakomybę – ES būtina prisitaikyti prie pokyčių ir šios krizės keliamų iššūkių.

Tai reikalauja mūsų lyderystės. Turime atsižvelgti į piliečių reikalavimus: daugumos principas priimant sprendimus, Europos saugumo pajėgumų stiprinimas ir strateginės atsakomybės už kaimynystę prisiėmimas“, – pažymėjo A. Kubilius.

Pasak europarlamentaro, ES turi keistis tam, kad būtų pasirengusi globaliems pokyčiams ir krizėms, Sutarčių keitimas yra instrumentas tokiam pokyčiui.

„Nebijokime keistis“, – kvietė politikas, pacitavęs žymaus airių-britų konservatyvaus filosofo ir politiko Edmundo Burkeo mintį: „politikos menas yra tai, kai valstybė be priemonių tam tikram pokyčiui yra be priemonių jos išsaugojimui.

Konferencija dėl Europos ateities – vienerius metus trukęs renginys, apėmęs diskusijas su visuomene nacionalinėse valstybėse, pasiūlymų ir diskusijų platformą internete, atsitiktiniu būdu pagal demografinius kriterijus atrinktų ES piliečių forumus bei plenarinę sesiją, sudarytą iš ES piliečių atstovų, nacionalinių ir ES politikų.

Konferencijos rezultatai bus pristatyti š. m. gegužės 9 d.

×