A. Kubilius: „Europos politikų draugystė su Kremliaus neonacių režimu stumia Putiną gilyn į diktatūrą“

2022-04-07 | Rusijos karas prieš Ukrainą

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius trečiadienį Strasbūre vykusioje plenarinėje diskusijoje pažymėjo, kad Europos politikų draugystė su Kremliaus neonacių režimu stumia Putiną gilyn į diktatūrą, o senieji režimo draugai Europoje taip pat atsakingi už Rusijos diktatoriaus agresiją.

Jo teigimu, Putino režimas, kaip matėme iš vaizdų Bučoje, yra tikrasis neonacistinis, neofašistinis, neototalitarinisrežimas. 

Putinas nekenčia demokratijos, nes demokratija – mirtina grėsmė jo diktatūrai. Štai todėl jis bijo demokratijos, štai todėl jis bijo vietinių kovotojų už demokratiją – tokių kaip A. Navalnas, štai todėl jis bijo demokratijų kaimynystėje – tokių kaip Ukrainoje”, – kalbėjo europarlamentaras.

Pasak A. Kubiliaus, Putinas norėtų susilpninti ar sunaikinti Europos demokratiją, grįstą bendromis Europos vertybėmis. 

Siekdamas šio tikslo, jis randa draugų ir kai kuriose Europos šalyse. Nes kai kurioms Europos politinėms partijoms ir politiniams lyderiams patrauklus autoritarinis populizmas. Europos politikų draugystė su Kremliaus neonacių režimu – būtent tai, kas stumia Putiną gilyn į diktatūrą, – sakė EP narys.

Putino režimas labai aiškiai rodo – jei tarptautinė bendruomenė jo nesustabdys pačioje autoritarinio kelio pradžioje, galų gale jis virs tarptautiniu agresoriumi.

Senieji režimo draugai Europoje taip pat atsakingi už šiandieninę Putino agresiją – jie yra žiaurių nusikaltimų Bučoje ir kitur Ukrainoje bendrininkai.

Galiausiai turime suprasti – Europos žemyne nebus taikos ir stabilumo, jei Rusija negrįš į demokratijos kelią. Nedemokratiška Rusija buvo, yra ir bus didžiausia grėsmė Europos saugumui. Tie europiečiai, kurie tebebendrauja su autokratiniu Putino režimu, ar kurie bando kartoti jo ideologiją Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje ar Lietuvoje – jie ne tik naudingi Putino idiotai, jie – ir taikos Europoje priešai, – teigė politikas.

×