A.Kubilius ir R.Juknevičienė kviečia europarlamentarus paremti A.Navalno kandidatūrą A.Sacharovo premijai

2019-09-27 | Europos Parlamentas

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė laišku kreipėsi į visus europarlamentarus, kviesdami paremti Rusijos opozicijos aktyvisto ir korupcijos bei nepotizmo kritiko Aleksejaus Navalno kandidatūrą Europos Parlamento įsteigtai Andrejaus Sacharovo premijai už minties laisvę.

A.Navalną šiai premijai nominavo didžiausia Europos liaudies partijos grupė parlamente.

„Esame įsitikinę, kad Sacharovo premijos suteikimas A. Navalnui suvaidins reikšmingą vaidmenį remiant Rusijos opoziciją ir jos kovą už demokratiją ir žmogaus teises“, – laiške kolegoms teigia EP nariai.

Jie kviečia paremti A. Navalno kandidatūrą ir taip pademonstruoti Europos Parlamento poziciją remiant teisę į žodžio ir susirinkimų laisvę, laisvus ir teisingus rinkimus, kovą su korupcija ir teisės viršenybę Rusijoje – pagrindines teises ir vertybes, kurias įkūnija ir remia Europos Parlamentas.

Pasak A. Kubiliaus ir R.Juknevičienės, taip Europos Parlamentas pasiųstų signalą Rusijos pilietinei visuomenei, kad jis girdi Rusijos jaunosios kartos, norinčios pokyčių ir alternatyvų korumpuotam valdančiam elitui ir siekiančios jų taikiomis ir demokratinėmis priemonėmis, balsą.

„Balsuodami už A.Navalno kandidatūrą, parlamento nariai balsuos už demokratijos ateitį, daugiau laisvės ir teisingumo Rusijoje. Taip parodysime, kad ne tik politiškai aktyvi bebaimė Rusijos visuomenės dalis, bet ir Europos Parlamento nariai nuoširdžiai tiki pozityvių pokyčių galimybe Rusijoje“, – laiške rašo europarlamentarai.

Aleksejus Navalnas gimęs 1976 m. birželio 4 d. – Rusijos aktyvistas, politikas ir teisininkas, kovojantis prieš korupciją, žinomas nuo 2008 m, kai pradėjo rašyti blogą apie korupciją ir neteisėtus veiksmus valstybės aparate ir valstybės kontroliuojamose įmonėse, atskleisdamas Rusijos politinio ir ekonominio elito prabangų gyvenimo būdą. A. Navalnas yra aršus Rusijos prezidento Vladimiro Navalno kritikas. Kaltindamas šalies valdžią korupcija jis rengia viešas demonstracijas, mitingus.

×