A. Kubilius kreipimesi į EVT pirmininką pasiūlė imtis lyderystės sprendžiant Baltarusijos krizę

2021-04-23 | Baltarusija

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius, vadovaujantis Europos Parlamento delegacijai Euronest Parlamentinėje Asamblėjoje, laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Šarlį Mišelį (Charles Michel), dėkodamas už jo išskirtinę lyderystę sprendžiant politinę krizę Sakartvele ir išreikšdamas viltį, kad jis taip pat imsis lyderystės ir ieškant sprendimo sprendžiant „Baltarusijos krizę“.

Laiške A. Kubilius pažymi, kad kaip Euronest PA kopirmininkas taip pat buvo įsitraukęs į Europos Parlamento pastangas rasti sprendimą politinei ir demokratijos krizei Sakartvele ir galėjo iš arti matyti Š. Mišelio asmeninės lyderystės sėkmę.

„Europos Sąjungai reikia būtent tokios Jūsų parodytos lyderystės įvairiose Rytų Partnerystės  srityse. Tikiuosi, kad įkvėptas Jūsų sėkmės sprendžiant krizę Sakartvele, imsitės lygiai tokio paties lyderio vaidmens Europos Sąjungai ieškant būdų kaip išspręsti „Baltarusijos krizę“, – pabrėžia A. Kubilius.

Kaip rašo europarlamentaras, nors yra gerai žinoma, kad A. Lukašenka toliau bando brutalia jėga užgniaužti demokratinę Baltarusiją, deja, nėra visiškai aišku, ką daro Europos Sąjunga, kad ją paremtų.

„Kai A. Lukašenka nusprendžia vykdyti „įstatymo viršenybės Černobylį“, kaip sakė vienas iš Baltarusijos atstovų Euronest PA Baltarusijos darbo grupės susitikime, Europos Sąjungai neužtenka ir toliau laikytis „susirūpinusio, bet neaktyvaus“ stebėtojo pozicijos šio žiauraus elgesio atžvilgiu”, – pažymi A. Kubilius.

Visą laišką anglų k. rasite čia: 20210423_LETTER_MEP KUBILIUS

×