A. Kubilius: „Mūsų moralinė pareiga Ukrainos piliečiams bei tiems, kurie saugaus prieglobsčio ieško mūsų šalyse, – sustabdyti šį karą“

2022-03-09 |

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, antradienį Strasbūre vykstančioje EP plenarinėje sesijoje kalbėdamas apie pabėgėlių situaciją, pabrėžė, kad po Rusijos karinės agresijos į Ukrainą pabėgėlių situacija Europoje ypač pablogėjo.

Pasak parlamentaro, dabartinė pabėgėlių krizė visiškai skiriasi nuo ankstesniųjų, nes dabar karas vyksta Europos žemyne, ir europiečiai iš Ukrainos kraustosi į kitas Europos šalis.

„Turime paprastą moralinę pareigą – pasirūpinti šiais europiečiais. Noriu pagirti Europos Komisiją, vyriausybes, nevyriausybines organizacijas ir kiekvieną europietį, ypač – Centrinėje Europoje, kurie stengiasi padėdami bėgantiesiems nuo putino žiauraus karo. Tačiau mūsų moralinė pareiga Ukrainos piliečiams bei tiems, kurie saugaus prieglobsčio ieško mūsų šalyse yra didesnė – privalome sustabdyti šį karą“.

Pasak A. Kubiliaus, negalime kalbėti apie solidarumą su ukrainiečiais, jei visiškai neatsisakome energijos išteklių importo iš Rusijos. Kiekvieną dieną sumokame 600 milijonų eurų į Putino kišenę. Už tiek galima įsigyti 400 naujų rusiškų tankų. Per visas karo dienas ukrainiečiai sunaikino mažiau tankų, nei mes Putinui nuperkame kiekvieną dieną.

„Turime aiškiai pasakyti, kad mūsų sankcijos Rusijos ekonomikai bus taikomos iki tol, kol paskutinis Rusijos karys paliks Ukrainos teritoriją – ne tik Chersoną ar Černobylį, tačiau ir Donecką, Luhanską ir Krymą. Putinas bei jo aplinka Kremliuje turi suprasti, kad jie pralaimėjo šį karą ir kad mažiau kenčiančių ne tik Ukrainoje, bet ir Rusijoje bus tuomet, kai Putinas nutrauks savo nusikalstamą karą“, – EP plenariniame posėdyje sakė EP narys.

A. Kubiliaus teigimu, tik tokia ES pozicija sustabdys humanitarinę katastrofą. O po to galėsime atstatyti Ukrainą. Ukrainai, jos pabėgėliams reikia vilties ir mes turime ją realizuoti.

„Šiandien visi mes ukrainiečiai. Ir europiečiai!“, – kalbą baigė EP narys.

×