A. Kubilius: „Negalime efektyviai dirbti karo metu, leisdami ES sprendimus vetuoti vienai ar kelioms valstybėms”

2022-06-09 | Ukraina

Trečiadienį vykusioje Europos Parlamento plenarinės sesijos diskusijoje apie gegužės pabaigoje vykusios Europos Vadovų Tarybos (EVT) sprendimus pasisakęs europarlamentaras Andrius Kubilius pažymėjo, kad priimti sprendimai – svarbūs, tačiau turime dar daug nuveikti, kad iš šios geopolitinės krizės išeitume sustiprėję.

„Tam pirmiausia turime atsigręžti atgal ir įsivardinti savo pastarųjų dešimtmečių klaidas, atvedusias į šią geopolitinę krizę“, – sakė EP narys.

Jis teigė matantis dvi esmines mūsų klaidas.

„Pirma, per ilgai „dialogą su Putinu“ laikėme didesniu prioritetu už „demokratiją Rusijoje“, taip leisdami Kremliui tapti naujuoju fašistiniu režimu. Antra, Ukrainą per ilgai vertėme būti „pilkojoje zonoje“, nesuteikdami jai narystės ES perspektyvų ir taip leisdami Putinui laikyti Ukrainą „savo teritorija“, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pabrėžė, kad turime išmokti šias pamokas ir nedelsdami suteikti Ukrainai kandidatės statusą.

„Taip pat negalime efektyviai dirbti karo metu, leisdami ES sprendimus vetuoti vienai ar kelioms valstybėms, besilaikančioms „šantažo kultūros“.

Tai yra mūsų visų karas, ne tik Ukrainos. Norėčiau, kad šis karas mus visus sustiprintų“, –pažymėjo EP narys.

ES lyderiai gegužės pabaigoje susitarė dėl vienų griežčiausių sankcijų Maskvai už jau 100 dienų besitęsiančią karinę invaziją Ukrainoje, įskaitant didžiosios dalies rusiškos naftos importo embargą. Šeštuoju sankcijų paketu Rusijos didžiausias bankas„Sberbank“ bus atsietas nuo tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT. Ta pati sankcija bus taikoma Baltarusijos bankui „Belinvestbank“ bei dar dviem Rusijos bankams.

Taip pat Bendrija į sankcijų sąrašus įtraukė dar daugiau nei pusšimtį asmenų ir kelias Rusijos propagandines žiniasklaidos priemones.

×