A. Kubilius: „Neleiskime Lukašenkai laimėti hibridinio karo prieš Europos Sąjungą“

2021-10-21 |

Trečiadienį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vykusioje diskusijoje dėl priverstinio asmenų apgręžimo prie ES išorės sienų pasisakęs EP narys Andrius Kubilius pabrėžė, kad jog kalbėdami apie migrantų nustūmimą nuo valstybės sienos, turime nepamiršti ir nelegitimaus A. Lukašenkos režimo.

„Būtent jis yra ta priežastis, dėl kurios kenčia tiek Baltarusijos žmonės, tiek žmonės prie valstybės sienos. Nustumkime Lukašenką nuo valdžios ir šioms paprastų žmonių kančioms ateis galas. Neleiskime Lukašenkai laimėti hibridinio karo prieš Europos Sąjungą – kad diskutuotume tik apie migrantus, bet neturėtume laiko kalbėti apie Lukašenkos nusikaltimus“, – sakė EP narys.

A. Kubilius savo pasisakyme padėkojo Europos Komisijai už neseniai atnaujintą ir paskelbtą veiksmų planą kovojant su migrantų kontrabanda (https://ec.europa.eu/home-affairs/system/files/2021-09/COM-2021-591_en_0.pdf). Jame aiškiai atskleidžiama, kad Lukašenkos veiksmai – „hibridinio karo instrumentas naudojant valstybės remiamą migrantų kontrabandą“.

Pasak europarlamentaro, turime prisiminti, jog migrantų gabenimas kontrabanda – tarptautinis nusikaltimas, už kurį turėtų kilti tarptautinė baudžiamoji atsakomybė, įskaitant JT Konvencijas.

Pasisakymą A.Kubilius baigė klausimu Komisijai – ar ši pasiruošusi patraukti A. Lukašenką baudžiamojon atsakomybėn už nusikalstamą migrantų kontrabandą?

×