A. Kubilius: Opozicijos ir profsąjungų lyderių persekiojimas Baltarusijoje – sunkus Lukašenkos režimo nusikaltimas

2022-05-19 | Baltarusija

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, trečiadienį Briuselyje vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje dėl situacijos Baltarusijoje pareiškė, kad „situacija Baltarusijoje pasikeis į gerąją pusę tik tuomet, kai Putinas ir Lukašenka bus nugalėti Ukrainoje“ ir „jei Ukrainai bus suteiktas ES kandidatės statusas“.

Jis pažymėjo, jog akivaizdu, kad nesibaigiantis opozicijos ir profsąjungų lyderių persekiojimas Baltarusijoje – sunkus Lukašenkos režimo nusikaltimas.

„Šiandien esame kartu su visais persekiojamais kovotojais už demokratinę Baltarusiją ir su legitimia demokratinės Baltarusijos lydere Sviatlana Cichanouskaja. Nebūkime naivūs – mūsų raginimai Lukašenkos režimui paleisti įkalintus kovotojus už demokratiją nebus išgirsti. Būtent dėl šios priežasties neturime apsiriboti tik Rezoliucijomis, kuriose pastaruosius kelerius metus kartojame tuos pačius raginimus“, – kalbėjo EP narys A. Kubilius.

Baltarusija – nėra tolima šalis kažkur Afrikoje su kažkokiomis žmogaus teisių problemomis. Baltarusija – yra mūsų kaimynystėje, geografiniame Europos žemyno centre. Pasak europarlamentaro, turime prisiimti atsakomybę, turime pažiūrėti, kokių esame padarę klaidų, leidusių įvykti šiems žiaurumams ir šiai karinei agresijai Europos centre, mūsų pašonėje. 

A. Kubiliaus teigimu, šiandien turime išmokti akivaizdžią pamoką – jei savo regione nesugebame sustabdyti autoritarinių režimų vykdomų žmogaus teisių pažeidimų nuo pat pradžių, tuomet tie režimai kažkuriuo metu tampa naujaisiais fašistiniais režimais ir tarptautiniais agresoriais.

„Štai todėl turime įsisąmoninti vieną paprastą tiesą – situacija Baltarusijoje pasikeis į gerąją pusę tik tuomet, kai Putinas ir Lukašenka bus nugalėti Ukrainoje. Ir jei Ukrainai bus suteiktas ES kandidatės statusas. Ukrainos sėkmė yra raktas į demokratinę ateitį Baltarusijoje ir Rusijoje. Štai todėl turime remti Ukrainą ir kartu su ja laimėti karą“, – sakė A. Kubilius.

 

×