A. Kubilius pakvietė diskusijai Europos Parlamente apie proeuropietiškos Rusijos ateitį

2019-12-12 | Andrius Kubilius; Rusija; Europos Parlamentas

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) Briuselyje Europos liaudies partijos frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva steigiamas neformalus “Europietiškos Rusijos Draugų Forumas”. Ta proga yra rengiama pirmoji Forumo  diskusija apie europietiškos ir demokratinės Rusijos ateitį. Diskusijoje kalbės Rusijos opozicijos atstovai: artimas A.Navalno bendražygis Vladimiras Milovas ir gerai žinoma ekspertė Lilija Ševcova, taip pat žinomi ekspertai iš Briuselyje veikiančio Vilfrido Martenso Europos studijų centro bei įvairioms politinėms grupėms atstovaujantys EP nariai. Forume taip pat bus pristatyta europarlamentaro parengta Vakarų strategija Rusijos atžvilgiu. 

“Tai jau antrasis Forumas, kurį steigiame Europos Parlamente. Pirmasis “Rytų Kaimynystės Forumas” susilaukė didelės sėkmės ir sudaro galimybes įvairiais aspektais diskutuoti apie Rytų Partnerystės  politikos ateitį. Šiandien steigiamas naujas Forumas suteiks galimybę aptarti Rusijos ateitį, Vakarų vaidmenį padedant Rusijai tapti europietiška šalimi”, – sako europarlamentaras A. Kubilius. 

Rusijos ateities ir Europos Sąjungos santykių su Rusija tema pastaruoju metu tampa labai svarbia ir sulaukia įvairių strateginių idėjų. Vieną iš jų pastaruoju metu pateikė Prancūzijos Prezidentas E.Macron, teigiantis, kad su Rusijos Prezidentu V.Putinu reikia neatidėliotinai siekti besąlyginio dialogo ir su juo tartis dėl bendros Europos saugumo architektūros. 

“Mums tokia santykių su Rusija idėja nėra priimtina, todėl siūlome savo koncepciją, kuri susilaukia vis daugiau dėmesio. Mūsų įsitikinimu, Europos Sąjunga turi ne siekti besąlyginio dialogo su dabartine Rusijos valdžia, bet įgyvendinti tokią ilgalaikę santykių su Rusija strategiją, kuri padėtų Rusijai transformuotis ir sugrįžti prie europietiško ir demokratinio vystymosi kelio.  Tai būtų naudinga ne tik pačiai Rusijai, bet ir visam Europos žemynui ir plačiajam pasauliui”, – teigia A. Kubilius. 

Vienas iš šio Forumo tikslų – tęsti ES Kaimynystės Rytų forumo metu pradėtas diskusijas apie Rytų Partnerystę, nes Rytų Partnerystės šalių (ypač Ukrainos) sėkmės pavyzdys turėtų milžinišką pozityvų poveikį europietiškos Rusijos transformacijai. Lygiai kaip ir aiški ES strategija, kokie konkretūs praktiniai santykiai (laisvos prekybos, bevizio kelionių režimo) galėtų būti ateityje sukurti tarp ES ir europietišką transformaciją įgyvendinusios Rusijos. 

„Tokia transformacija neįvyks greitai, besąlyginis dialogas su Putinu gali jai tik pakenkti, bet mes tikime demokratinės Rusijos ateities perspektyva ir raginame ES jau dabar investuoti į tokią perspektyvą”, – sako A. Kubilius. 

Forumo iniciatoriai tiki, kad neformalus Europietiškos Rusijos draugų Forumas, vienijantis bendraminčius EP narius, politikos ekspertus, europietiškos Rusijos šalininkus pačioje Rusijoje, gali būti reikšmingas kuriant ilgalaikių ES santykių su Rusija strategiją, kurios įgyvendinimas padėtų Rusijai transformuotis. 

Pasak europarlamentaro, šis Forumas taip pat nusiųs signalą Rusijos pilietinei visuomenei ir politinei opozicijai, kad Europos Parlamente jie turi paramą kovojant už demokratiškesnę, skaidresnę ir pagarbesnę savo piliečių ateičiai Rusiją. 

 

×