A. Kubilius pakvietė peržiūrėti ES strategiją dėl Rusijos

2020-09-15 | Rusija

Europos Parlamento (EP) narys, Europos liaudies frakcijos delegacios Lietuvoje pirmininkas Andrius Kubilius antradienį plenarinės sesijos metu vykusioje diskusijoje, kurioje buvo aptariama situacija Rusijoje, pakvietė iš esmės peržiūrėti Europos Sąjungos strategiją dėl Rusijos. Pasak jo, prioritetu turėtų būti demokratija šioje šalyje, o ne „įprasti Nord Stream II tipo santykiai“.   

„Turiu svajonę, kad Rusija gali pasikeisti, o demokratinė revoliucija Baltarusijoje šią svajonę daro vis labiau realia. Aleksejus Navalnas kovoja už tai, kad ši svajonė taptų realybe. Europos Sąjunga turi būti kartu su Rusijos žmonėmis, norinčiais gyventi demokratinėje valstybėje“, – sakė jis europarlamentarams. 

A.Kubiliaus teigimu, prieš Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną buvo įvykdytas brutalus nusikaltimas

„Novičiok“ panaudojimas, reguliarūs bandymai pašalinti opozicijos lyderius ir nuolatinė parama diktatoriams – nuo Maduro iki Lukašenkos – tokie yra esminiai Kremliaus politikos bruožai, todėl reikia nustoti stengtis kurti besąlyginę draugystę su V. Putinu, kuris vagia iš Rusijos žmonių svajonę gyventi demokratijoje“, – pabrėžė EP narys. 

×