A. Kubilius: „Pasinaudodamas koronaviruso pandemija Kremliaus režimas daro spaudimą Vakarams, kad sankcijos Rusijai būtų panaikintos“

2020-04-03 | Sankcijos Rusijai

Europos Parlamento (EP) Europos liaudies partijos frakcijos Lietuvos delegacijos vadovas Andrius Kubilius kartu su EP nariais Petru Auštrevičiumi ir Witold Jan Waszczykowski raštu kreipėsi į Europos Komisijos (EK) vadovę Ursula von der Leyen ir kitus įtakingus EK atstovus, reikšdami susirūpinimą dėl Kremliaus vykdomo spaudimo Vakarams panaikinti sankcijas, pasinaudojant grėsmingo koronaviruvo „Covid-19“ situacija.

„Kremlius, vietoje to, kad rūpintųsi pandemijos plėtros stabdymu Rusijoje, visomis išgalėmis vis tiek siekia kaip nors išnaudoti pandemiją savo geopolitinei naudai. Be jau girdėtų tariamų „humanitarinių misijų“ į Italiją ir JAV, Kremlius taip pat ieško būdų, kaip didinti spaudimą Vakarams, kad sankcijos Rusijai būtų panaikintos. Jau matėme tokio lobizmo aidus Europos Parlamente – tam kartui pavyko sustabdyti“, – pažymėjo EP „Euronest“ parlamentinės asamblėjos vadovas A. Kubilius.

Laiške parlamentarai primena, kad sankcijos Rusijai buvo įvestos dėl šiurkščių tarptautinės teisės pažeidimų, pradėjus karines ir hibridines atakas prieš Ukrainą bei įvykdytą neteisėtą Krymo okupaciją. Bet koks sankcijų sušvelninimas reikštų reikšmingą ES atitraukimą nuo ES vertybių bei už demokratiją kovojančių žmonių.

„Todėl trise, kartu su kolegomis EP nariais, buvusiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Witold Waszczykowski, vadovaujančiu Jungtiniam ES-Ukrainos parlamentiniam asociacijos komitetui ir Petru Auštrevičiumi, vadovaujančiu neformaliai Europietiškos Ukrainos draugų grupei,  kreipėmės į  Europos Sąjungos vadovus dar kartą ragindami nepritarti siūlymams naikinti sankcijas Rusijai, nes jos gali būti naikinamos tik tada, jei Rusija įvykdys jai iškeltas sąlygas dėl agresijos prieš Ukrainą“, – pažymėjo A. Kubilius.

Pasak parlamentaro, Rusija šių sąlygų neplanuoja įvykdyti. Kariniai išpuoliai ties skiriamąja linija Donbase tęsiasi. Trukdoma pasirūpinti pandemijos stabdymu okupuotose teritorijose ir ten, kur tęsiasi Kremliaus ginkluotų samdinių išpuoliai. Dėl to taip pat kreipiamės į ES vadovybę – spaudimas Kremliui turi būti didinamas, o ne mažinamas.

Kaip minėta, laiške parlamentarai prašo EK vadovų primygtinai raginti Rusiją baigti bet kokius karo veiksmus okupuotose Ukrainos teritorijose. Taip pat prašoma Rusijos valdžios atstovų užtikrinti, kad okupuotose teritorijoje: Kryme, Donecke ir Luhanske gyventojams būtų suteikta reikiama medicininė pagalba dėl viruso pandemijos. Jei Rusija to neįstengia padaryti, leisti tuo pasirūpinti ES ir kitoms tarptautinėms organizacijoms.

×