A. Kubilius ragina ES ir NATO valstybių vadovus padidinti ir paspartinti ginkluotės tiekimą Ukrainai

2022-04-27 |

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius „United for Ukraine“ tinklo, vienijančio virš 200 parlamentarų iš daugiau nei 30 valstybių, vardu kreipėsi į Europos Sąjungos ir NATO valstybių vadovus, ragindamas nedelsiant paspartinti ir padidinti Ukrainai reikalingos ginkluotės ir amunicijos tiekimą.

Pasak europarlamentaro, šiuo metu Rusijos federacijos agresyvus karas prieš Ukrainą persirita į antrą, lemiantį etapą, kai Rusija pradeda vykdyti didelės apimties operaciją Ukrainos rytų fronte.

„Per du mėnesius nuo karo pradžios Vakarai pažadėjo Ukrainai pateikti ginklų už mažesnę nei 10 mlrd. eurų sumą. Kai kurie iš tų pažadų yra dar vis neįvykdyti. Tuo tarpu karo ekspertai sako, kad per dieną Ukrainos kariuomenė praranda ginkluotės už 400 mln. eurų (vertinant ginkluotės atstatomąją vertę). Vien tam, kad tokie nuostoliai būtų atstatyti iki metų pabaigos, Ukrainai reikės naujos ginkluotės už maždaug 120 mlrd. eurų. Iš to tenka daryti išvadą, kad ginkluotės tiekimo tempai turi būti mažiausiai dvigubai didesni nei iki šiol. Ir pastovūs iki pat karo pabaigos“, – kreipimesi pažymi A. Kubilius.

Kreipimesi ES ir NATO šalys narys raginamos nedelsiant padidinti Ukrainai skirtų ginklų ir amunicijos kiekį ir tiekimo greitį. Taip pat išnaudoti jau sukurtus Vakarų valstybių koordinavimo mechanizmus, kuriais tiekiama karinė įranga Ukrainai ir įsipareigoti pastangoms tęsti minimos įrangos tiekimą, kol nėra taikos susitarimo.

A.Kubilius pabrėžia, kad Europos Sąjunga ir Lietuva turi ruoštis sekti JAV pavyzdžiu ir priimti vadinamus lend-lease įstatymus, kurie padėtų tokiais mastais aprūpinti Ukrainą ginklais.

Jis taip pat kviečia ES ir NATO pripažinti, kad Ukrainos priešinimasis Rusijos karinei invazijai yra karas už demokratijos gynybą, todėl būtina mobilizuoti savo resursus ir padėti Ukrainai laimėti šį karą.

Š. m. kovo pabaigoje Europos Parlamento, nacionalinių parlamentų ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados (Verkhovna Rada) įvairioms partijoms ir valstybėms atstovaujančių narių iniciatyva įsteigtas tarptautinis tinklas – „United for Ukraine (U4U)“ („Vieningi už Ukrainą“) vienija parlamentarus, aktyviai remiančius V. Putino puolamos Ukrainos europietišką ateitį.

Visą dokumentą galite perskaityti čia: https://elpnariai.lt/wp-content/uploads/2022/04/U4U-Address-to-the-Heads-of-States-and-Governments-of-NATO-and-EU.pdf

×