A. Kubilius ragina gruodžio 21 d. miestuose išjungiant šventinius apšvietimus išreikšti solidarumą su tamsoje skendinčia Ukraina

2022-12-20 | Ukraina

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją ragindamas solidarizuojantis su Ukraina prisijungti prie iniciatyvos „Valanda už Ukrainą“, kurios metu, gruodžio 21 d., 20 val., Lietuvos savivaldybės vienai valandai simboliškai išjungtų šventinį apšvietimą miestų viešosiose erdvėse bei gyventojai savo namuose.

„Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 mln. žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio“, – rašoma kreipimesi į savivaldybes.

Per šias Kalėdas Ukraina prašo pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti šią šalį, inicijuodama akciją „60 minučių tamsos“, kad atkreiptų dėmesį į Ukrainoje vykstančią humanitarinę katastrofą“.

„Ši bendra tamsos akimirka primins visiems, kad reikia solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis. Ši valanda be šventinių lempučių, be šilumos ir elektros energijos mums leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutinka 10 milijonų ukrainiečių“, – sako A. Kubilius.

Panašūs kreipimaisi jau išplatinti savivaldos institucijoms daugelyje pasaulio šalių: Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Čekijoje, Nyderlanduose, Italijoje. 

×