A. Kubilius ragina nustatyti specialią procedūrą Ukrainos greitam priėmimui į ES

2022-03-01 | Rusijos agresija prieš Ukrainą

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, šiandien pasisakydamas Parlamento neeilinėje plenarinėje sesijoje dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą, pirmiausia išsakė pagarbos žodžius Ukrainos žmonių, karių ir Prezidento Volodimiro Zelenskio didvyriškumui.

Ukraina ginasi kare, pradėtame tikrojo nacių režimo Kremliuje. Putinas yra tikrasis karo nusikaltėlis. Ukrainiečiai kenčia, nes mes, Vakarai, iki šiol buvome silpni ir nesugebėjome sustabdyti Putino nusikaltimų nuo pat tada, kai jie prasidėjo, sakė A. Kubilius. Ukrainiečiai savo krauju kovoja už savo teisę vėl susijungti su Europa. Jie labiau europiečiai nei daugelis iš mūsų. Štai kodėl šiai šaliai nedelsdami turime suteikti kandidatės statusą, ir štai kodėl turime nustatyti pagreitintą Ukrainos prisijungimo prie ES procedūrą. Tokia pagreitinta procedūra buvo pritaikyta 1990-aisiais, kuomet Rytų Vokietija prie Bendrijos prisijungė per mažiau nei metus.

A. Kubilius paragino parlamentą nustatyti ypatingą procedūrą ir Ukrainos greitam susivienijimui su Europa.

Po to, kai ES pradėjo Ukrainai tiekti ginkluotę, kai bankams pritaikytos SWIFT ir kitos sankcijos, parlamentaro įsitikinimu, EP turi žengti dar kelis žingsnius: 

Pirma, turime nedelsdami sustabdyti dujų ir naftosimportą iš Rusijos. Kiekvieną dieną mes Putinui sumokame už šimtą T-72 tankų. Tai dvigubai daugiau, nei ukrainiečiai sunaikina per dieną mūšio lauke.

Antra, sukurkime multimilijardinį „Laisvos Ukrainosfondą“, kuris remtų Ukrainos ekonomikos atsparumą, atstatymą ir modernizavimą. Finansuokime šį fondą lygiai taip pat, kaip ES, skolindamasi rinkose, finansavo NextGenerationEU priemonę. Dėkoju Aukštajam įgaliotiniuiJ. Borrelliui už šią puikią idėją.

Trečia, pilnas SWIFT ir kitas sankcijas pritaikykime ir nusikaltėliui Lukašenkai bei jo bankams.

Kalbos pabaigoje A. Kubilius sakė:

Nuolatinė taika Europos kontinente įmanoma tik įvykusRusijos deputinizacijai. Padedant Ukrainos pergalėms mūšio lauke, mūsų sankcijoms ir eilinių Rusijos piliečių protestamsgatvėse, ši deputinizacija nenumaldomai artėja. Pone Putinai, jūs pralaimėjote šį nusikalstamą karą. Tarptautinis tribunolas Hagoje jau laukia jūsų. Kad įvykdytų teisingumą. Teisingumą pirmiausia ukrainiečiams.

×