A. Kubilius: Sakartvelo vyriausybė siekia sąmoningai išvesti šalį iš kelio į Europos Sąjungą

2024-04-24 | Sakartvelas

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Strasbūro plenarinėje sesijoje kalbėdamas apie Sakartvele bandomą priimti Užsienio agentų įstatymą pažymėjo, kad „Sakartvelo vyriausybė įvedė rusiško stiliaus užsienio įtakos agentų teisės aktą, siekdama sąmoningai išvesti Sakartvelą iš kelio į Europos Sąjungą“.

Pasak europarlamentaro, tokį žingsnį Sakartvelo vyriausybė žengė todėl, kad sąmoningai nori parodyti Kremliui, jog įgyvendina jo hibridinę darbotvarkę.

„Turime labai aiškiai pasakyti, kad tol, kol tokie teisės aktai yra Gruzijos teisinės tvarkos dalis, bet kokie sprendimai, kuriais rekomenduojama pradėti stojimo derybas, turėtų būti visam laikui sustabdyti“, – pabrėžė A. Kubilius.

Jis taip pat teigė, kad turime padėti Sakartvelo žmonėms apsisaugoti nuo Kremliaus hibridinės įtakos  Sakartvelui, įvesdami ES viešą Rusijos hibridinės įtakos indekso priemonę, pagal kurią ES ir ES šalių kandidačių politikai ir politinės partijos bus katalogizuojami pagal jų ryšius su Putino režimu ir dalyvavimą skleidžiant Kremliaus naratyvus.

„Turėtume paraginti Tarybą papildyti Kopenhagos stojimo į ES kriterijus sąlyga, kad šalis kandidatė sugebėtų pasipriešinti Rusijos hibridinei įtakai“, – taip pat kalbėjo A. Kubilius.

Europarlamentaras ragina aiškiai pasakyti, jog pagrindinė kliūtis Sakartvelo kelyje į Europos Sąjungą yra ne Sakartvelo žmonės, o Sakartvelo svajonių vyriausybė. Panašiai nutiko ir su Slovakija, kai dėl Vladimiro Mečiaro vyriausybės elgesio Slovakija buvo pakviesta pradėti derybas tik tada, kai Slovakijos rinkėjai nubalsavo už šios vyriausybės atmetimą.

×