A. Kubilius: „Vienintelis tikras būdas pabaigti karą dabar – DABAR pritaikyti Rusijai visas griežčiausias sankcijas“

2022-03-24 | Rusija

Mini plenarinėje sesijoje Briuselyje diskusijoje dėl Ukrainos pasisakydamas Europos Parlamento narys Andrius Kubilius pabrėžė, kad Europa solidariai ir nedelsiant turi atsisakyti rusiškų dujų ir naftos importo.

„Tai yra MŪSŲ karas. Šis karas vyksta ne tik Ukrainoje – kova taip pat vyksta ir ES valstybių sostinėse. Vienintelis tikras būdas pabaigti karą dabar – DABAR pritaikyti Rusijai visas griežčiausias sankcijas: embargą dujų ir naftos importui, neleisti su Rusija susietiems laivams įplaukti į mūsų uostus, SWIFT sankcijos visiems Rusijos bankams, taip verčiant Putiną pasiduoti ir atsitraukti“, – priemones prieš agresorę Rusiją vardijo EP narys.

Posėdžio metu parlamentaras apgailestavo, kad ES tebėra vyriausybių, besipriešinančių šioms griežčiausioms sankcijoms, įskaitant embargą energijos importui. Be jokių aiškių argumentų ar konkrečių skaičiavimų.

A. Kubilius atkreipė dėmesį, kad europiečiai išreiškė labai aiškią nuomonę: jie reikalauja maksimaliai remti Ukrainą, taip pat ir taikant griežčiausias sankcijas. Tam, kad europiečių balsas būtų išgirstas aukščiausių ES institucijų pareigūnų, šią savaitę sukurtas tarptautinis parlamentarų tinklas „United forUkraine. Jame kol kas yra 160 parlamentarų iš 28 valstybių. Tinklo nariai visais įmanomais būdais stengsis, kad įtikintų valstybių vadovus, Europos Vadovų Tarybos narius įsiklausyti į savo rinkėjų balsą ir nustoti finansavus Putino karą.

Arba mes esame Ukrainos ir europiečių pusėje, arba ir toliau finansuojame Putino karą. Tai paprastas pasirinkimas tarp balto ir juodo – ir pasirinkti turime dabar“, – sakė EP narys.

Anksčiau A. Kubilius ne kartą yra sakęs, kad už naftos ir dujų importą ES šalys Putino Rusijai sumoka daugiau nei 600 mln. eurų, ir tai padengia 400 naujų tankų T-72, pateikiamų Rusijos okupacinei kariuomenę, kainą. Net 73% šių lėšų yra sumokama ne už dujų, bet už naftos importą į Europos Sąjungą. Naftos ir dujų importo iš Rusijos draudimus jau įvedė JAV, Kanada, Didžioji Britanija, tačiau ES to iki šiol nepajėgia padaryti.

×