Andrius Kubilius: „Įkalinti, nuodyti savo oponentus – normali Kremliaus praktika“

2023-04-20 | EP plenarinė sesija

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Parlamento sesijoje Strasbūre kalbėdamas apie Kremliaus režimo įkalinto Rusijos disidento Kara–Murzos situaciją, pažymėjo asmeniškai pažįstantis Kara-Murzą.

„Žaviuosi jo kova dėl pasaulinio Magnickio Akto dėl sankcijų, dėl demokratijos Rusijoje, dėl kitokios, dėl normalios Rusijos, – Europos Parlamento tribūnoje sakė A.Kubilius. – Su Vladimiru svajojome apie tą kitokią Rusiją per mūsų vebinarus, organizuotus Europietiškos Rusijos draugų forumo. Jis nusprendė nepalikti Rusijos. Taip pat, kaip Navalnas, Jašinas ir kiti“.

Parlamentaras priminė, kad Kara–Murza buvo du kartus nuodytas. Dabar jau žinome, kad nuodyti savo oponentus – normali Kremliaus praktika. Navalnas patyrė tą patį. Tiek Navalno, tiek Kara-Murzos laukia staigus jų sveikatos pablogėjimas. Režimas būtų labai patenkintas, jei jie tiesiog mirtų kalėjime. Borisas Nemcovas, kurį taip pat pažinojo asmeniškai, anksčiau buvo tiesiog nužudytas.

„Nėra reikalo aiškinti, kas yra Vladimiras Kara-Murza, ir ką Kremliaus režimas daro su juo, įkišdami 25 metams į kalėjimą todėl, kad jis kritikuoja Kremliaus karą prieš Ukrainą“, – sakė A.Kubilius.

Politikas pažymėjo, kad Kremlius pradėjo kariauti du karus tuo pačiu metu: agresijos karą prieš Ukrainą ir priespaudos karą prieš Rusijos žmones, prieš opoziciją.

„Mes, europiečiai, gyvename XXI amžiuje, turime žmogaus teises, teisės viršenybę, demokratiją. Putinas grąžina Rusiją atgal į Stalino laikus, kur vietoje teisės viršenybės, žmogaus teisių ar demokratijos – tik žiaurūs persekiojimai. Turime sau atsakyti į klausimą – ar galime likti tik tyliais stebėtojais, pajėgiais tik biurokratiškai pareikšti susirūpinimą ir gilų susirūpinimą?“ – sakė A.Kubilius.

Kara-Murzos, Navalno, Jašino pasiaukojimas ir kančia turėtų būti stipriausias argumentas mums pradėti strateginę kovą už pavergtų tautų laisvę bent jau Europos žemyne – Rusijoje, Baltarusijoje. A.Kubiliaus teigimu, visi prokurorai, teisėjai ir visi kiti, atsakingi už nežmoniškus įkalinimus ir kankinimus turi būti asmeniškai įvardinti Europos Parlamente ir nedelsiant įtraukti į sankcijų sąrašą. Pasak jo, akivaizdu, jog vien sankcijos nesustabdo režimo ir jo klapčiukų. Tai, ką jie daro, turi būti laikoma nusikaltimais žmogiškumui. O tokius nusikaltimus turi tirti Tarptautinis Baudžiamasis Teismas arba Specialusis Tribunolas.

„Nei vienas nebus pamirštas, niekas nebus atleista“, – savo pasisakymą baigė A.Kubilius.

×