Baltarusija: EP nariai diskutuos apie žmogaus teisių pažeidėjų tarptautinę atsakomybę

2021-11-30 | Baltarusija

Šį antradienį, 10.00 – 11.30 val. Lietuvos laiku, Europos Parlamento nariai ir kviestiniai pranešėjai susitiks ir aptars teisines galimybes patraukti tarptautinėn atsakomybėn asmenis, atsakingus už masinius žmogaus teisių pažeidimus.

Šiame, jau trečiajame susitikime, kurį organizuoja Europos Parlamentas, kovodamas prieš nebaudžiamumą Baltarusijoje, daugiausia dėmesio bus skiriama pažeidėjų atsakomybei ir teisingumui aukų atžvilgiu.

Europarlamentarai kartu su Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovais, akademikais, kitų ES institucijų atstovais aiškinsis galimybes tarptautinei bendruomenei reaguoti į Baltarusijoje vykstančius įvykius.

EP narys Andrius Kubilius pažymi, kad Baltarusijos diktatoriui Aleksandrui Lukašenkai turi būti surengtas tarptautinis tribunolas ir jis patrauktas atsakomybėn už nusikaltimus prieš Baltarusijos žmones.

„ES turi imtis lyderystės inicijuojant tarptautines bylas prieš A. Lukašenką ir jo režimą. Baltarusijos vykdoma neteisėta migrantų kontrabanda yra nusikaltimas, apibrėžtas Jungtinių Tautų konvencijoje, kurią Baltarusija taip pat yra pasirašiusi“, – teigia europarlamentaras A. Kubilius.

Jis pradėjo konsultacijas su garsiomis Europos tarptautinių teisininkų kontoromis dėl tribunolo proceso inicijavimo A. Lukašenkai.

„Tribunolo inicijavimas, kaip tam tikras politinis–teisinis žingsnis, gali labai stipriai paveikti A. Lukašenkos režimą, jo artimiausią aplinką. Tai jį paveiktų net labiau nei papildomos sankcijos“, – pabrėžė A. Kubilius.

Posėdžio dalyviai aiškinsis, kaip panaudoti tarptautinę jurisdikciją tiriant ir keliant bylas už Baltarusijos režimo įvykdytus nusikaltimus, taip pat kokį vaidmenį gali vaidinti Tarptautinis teisingumo teismas ir Tarptautinis baudžiamasis teismas Baltarusijos byloje.

Posėdžio darbotvarkėhttps://www.europarl.europa.eu/doceo/document/DROI-OJ-2021-11-29-1_EN.html

Posėdį galima stebėti čiahttps://multimedia.europarl.europa.eu/en/subcommittee-on-human-rights_20211130-0900-COMMITTEE-DROI_vd .

×