Dėl paramos Chersono srities hromadoms

2023-07-10 | Ukraina

Po Rusijos įvykdyto karo nusikaltimo susprogdinant Nova Kachovkos hidroelektrinę, užtvindytos Ukrainos Chersono srities gyvenvietės susiduria su iššūkiais šalinant potvynio padarinius. Apskritis taip pat stipriai nukentėjo okupacijos metu ir dabar yra nuolat apšaudoma. Šiuo metu Chersono miestas ir Chersono apskrities 7 vietos hromados (smulkiausi vietos savivaldos administracijos vienetai) jaučia didelį poreikį tiek sunkiajai statybinei technikai, tiek įvairioms statybinėms medžiagoms, tiek buities ar higienos prekėms. Dar didesnį paramos poreikį ukrainiečiai jaus išlaisvinus šiuo metu okupuotas gyvenvietes kairiajame Dnipro krante, kadangi yra žinoma, jog besitraukdama agresoriaus kariuomenė išgrobsto ir visą valstybės, savivaldybių ir gyventojų turtą – nuo transporto priemonių iki virtuvės reikmenų.

Nuketėjusioms Chersono srities hromadoms ypač svarbu jausti kuo didesnę paramą – kiekvieno iš mūsų, atskirų valstybių, visos Europos Sąjungos. Europos Parlamento narių ir Europos Sąjungos šalių-narių parlamentarus vienijantis neformalus „United for Ukraine“ parlamentarų tinklas, kartu su Ukrainos visuomeniniais labdaros fondais nori organizuoti europinę paramos užlietoms Chersono hromadoms akciją, siūlydami įvairių šalių parlamentarams ir visuomeninėms organizacijoms pasidalinti atsakomybės sritis ir pasirūpinti bent vienos hromados poreikiais. Tačiau primename, kad parama reikalinga ir kitiems Chersono srities hromadoms.

Aštuoni Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai kartu su Lietuvos visuomeninėmis organizacijomis pasirinko organizuoti paramos akciją Tiahynka hromadai, kuri istoriškai yra susijusi su Lietuva, nes joje stovi dar Vytauto Didžiojo pastatytas tvirtovės bokštas, o taip pat, archeologinių kasinėjimų metu rastos gynybinės tvirtovės liekanos, siejamos su Didžiuoju kunigaikščiu Vytautu.

Įvairūs Lietuvos subjektai – ar tai būtų valstybės arba savivaldybių įmonės, ar įstaigos, ar verslo asociacijos arba individualios įmonės – neretai turi galimybių patenkinti bent dalį Chersono hromadoms reikalingos paramos poreikių: pvz., tebeturėdamos senos įrangos po jos
atnaujinimo, turėdamos nenaudojamo ir mažai reikalingo turto ar tiesiog skirdamos paramą.

Laišką pasirašę Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai kartu su Lietuvos visuomenininkais kreipiasi į įstaigas, organizacijas, asociacijas, piliečius, prašydami peržiūrėti savo turto sąrašą ir įvertinti galimybes skirti paramą Chersono srities hromadoms, ypač Tiahynka hromadai, kurią sudaro 11 gyvenviečių. Skirtingų Chersono srities hromadų poreikiai skirtingi ir jie nuolat kinta.

Pavyzdinis Tiahynkos bendruomenės poreikių sąrašas su būtinos įrangos ir prekių pavadinimais (pdf).

Visi, pasirengę prisidėti prie paramos nuo potvynio nukentėjusiems ukrainiečiams, kviečiami kreiptis tiesiai į, „Kunigaikščių Ostrogiškių karūnos fondą“ kuris praktiškai „realiu laiku“ seka Chersono hromadų poreikius ir galėtų informuoti apie reikalingos įrangos ar prekių kiekius, taip pat padėtų įgyti reikalingą hromadai įrangą už jūsų suteiktą finansinę paramą. Jūsų paramos nugabenimo koordinavimu į Ukrainą pasirūpintų fondas „Ačiū, kad esi“.

Kontaktai – paramos Chersonui projekto pristatyme.

Laišką pasirašę Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai:

  • Petras Auštrevičius
  • Andrius Kubilius
  • Juozas Olekas
  • Rasa Juknevičienė
  • Aušra Maldeikienė
  • Liudas Mažylis
  • Bronis Ropė
  • Vilija Blinkevičiūtė

Europs Parlamento narių laiškas (pdf).

 

Nuotr.: Vytauto bokštas Tiahynkoje. Aut.: Oleh Marchuk.

×