ELP frakcija patvirtino neatidėliotinų priemonių planą atsižvelgiant į tebesitęsiančią Rusijos invaziją Ukrainoje

2022-04-05 | Rusijos karas Ukrainoje

Putino nusikaltimai Ukrainoje ir barbariškų Rusijos kariuomenės veiksmų sukeltos ukrainiečių kančios negali likti neįvertintos.

Europos Parlamento ELP frakcija kviečia nedelsiant imtis veiksmų ir reikalauja visiško energetikos produktų importo iš Rusijos draudimo – neatidėliotino Rusijos naftos, anglių ir branduolinio kuro embargo, taip pat kuo skubesnio rusiškų dujų embargo.

Frakcija taip pat kviečia ES institucijas neatidėliojant dirbti realizuojant Ukrainai duotą pažadą dėl kandidatės narės statuso, taip pat padėti ukrainiečiams gintis tęsiant ginklų tiekimą valstybei.

ELP frakcijos nariai pirmadienį posėdyje patvirtino šiuos reikalavimus ir kitas priemones, kaip neatidėliotiną atsaką į tebesitęsiančią Rusijos invaziją ir agresiją Ukrainoje.

„Negalime užmerkti akių į nesuvokiamus Rusijos armijos žiaurumus Bučioje ir galimai daugybėje kitų Ukrainos vietų. Karo nusikaltimai, kurie atrandami po Rusijos kariuomenės pasitraukimo iš Kijevo srities mus giliai sukrėtė. Vakarų valstybių bendruomenė negali to priimti. Turime ir toliau griežtinti sankcijas, kurių poveikis skaudžiai smogtų Rusijai. Pats laikas nutraukti anglių ir naftos tiekimą iš Rusijos ir padidinti ginklų tiekimą Ukrainai“, – sako Manfredas Vėberis, Europos Parlamento ELP frakcijos pirmininkas.

„Ukraina gina nuo Putino tankų, bombų ir lėktuvų ne tik savo žemę, bet ir mus visus. Tai yra mūsų karas už europietiškas vertybes, ir mes jį galime laimėti, jei būsime stiprūs ir imsimės visko, kas įmanoma dabar, ne rytoj ar poryt“, – teigia ELP frakcijos vicepirmininkė užsienio reikalams Rasa Juknevičienė.

Ji taip pat pabrėžia, kad ES privalo užtikrinti Ukrainai politinę apsaugą. „Tai apima ne tik ES ir šalių narių ginklų tiekimą ukrainiečiams, bet ir nedelsiant suteikiamą ES šalies kandidatės  statusą, – sako R. Juknevičienė. – Ukraina savo krauju pasirašė narystę ES. Turime užtikrinti, kad visos spragos apeinant sankcijas yra panaikintos bei pasiųsti aiškią žinutę, kad karo nusikaltėliai Putinas, Lukašenka ir visi, kurie vykdė karo nusikaltimus, bus teisiami. Kviečiu visas ES valstybes nebijoti priimti būtinų sprendimų“, – pažymi ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė.

ELP frakcija taip pat peržiūrėjo visus būsimus ir galiojančius teisės aktus ir rekomenduoja atlikti streso testus siekiant pritaikyti juos karo akivaizdoje. Tai apima Rusijos dalyvavimo tam tikrose programose pašalinimą, taip pat ES autonomijos didinimą ar santykių su Ukraina ar Rytų Kaimynyste stiprinimą. Frakcija Europos Komisijai, Europos Tarybai ir ES šalims narėms pateikė išsamų dokumentų, kuriuos reikia peržiūrėti, pakeisti, paspartinti ar atidėti, sąrašą, atsižvelgiant į naują situaciją.

Su dokumentu galite susipažinti čia:

PolicyLines_Ukraine_en

 

×