ELP frakcijos vadovybė lankėsi NATO priešakinių pajėgų batalione

2022-02-23 | ELP frakcija

Vasario 22 d. Lietuvoje viešinti Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos delegacija, vadovaujama pirmininko Manfredo Weberio, lankėsi Rukloje, NATO Priešakinių pajėgų bataliono karinėje grupėje bei susitiko su krašto apsaugos viceministru Žilvinu Tomkumi.

Vizito metu viceministras ir delegacija susitiko su bataliono vadovybe ir apžiūrėjo karinę techniką.

„Jūsų vizitas vyksta esant itin pavojingai saugumo situacijai Rytų kaimynystėje. Esame dėkingi už šią tvirtą solidarumo ir įsipareigojimo tvirtai, stabiliai ir į saugumą orientuotai Europai išraišką“, – susitikime kalbėjo viceministras.

Viceministras su parlamentarais aptarė didėjančią Rusijos karinę grėsmę, paramą Ukrainai ir nacionalines priemones saugumui užtikrinti.

„Dabartinė saugumo situacija Rytų kaimynystėje reikalauja bendrų NATO sąjungininkių ir ES pastangų ir vienybės, kad nekiltų grėsmė Europos stabilumui ir saugumui. Taip pat NATO turi turėti visas reikiamas pajėgas ir pajėgumus, kad galėtų atremti didėjančią Rusijos karinę grėsmę, taip pat ir per trumpą laiką“, – kalbėjo Ž. Tomkus.

Rukloje apsilankė parlamentarai Rasa Juknevičienė, Aušra Maldeikienė, Liudas Mažylis, Petteris Orpo, Manfredas Weberis, Andrzejus Halickis, Michaelis Gahleris, Estebanas Gonzálezas Ponsas, Inese Vaidere, Paulo Rangelis.

Reaguojant į agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir pasikeitusią saugumo aplinką regione, sprendimą dislokuoti NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes Baltijos šalyse ir Lenkijoje visų NATO valstybių vadovai priėmė 2016 m. liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje. Šie aukštos parengties daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas ir ilgalaikis sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą.

 

Nuo dislokavimo pradžios rotuodamiesi kas pusmetį NATO kovinėje grupėje jau yra treniravęsi per 15 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių. Karius ir personalą į Lietuvą yra siuntusios Vokietija, Nyderlandai, Norvegija, Belgija, Čekija, Prancūzija, Kroatija, Liuksemburgas ir Islandija, su kuriomis į Lietuvą per penkerius metus yra atvykę apie 6000 karinių mašinų. Kovinių pajėgumų pastiprinimas į Ruklą siunčiamas pagal poreikį. Vieną rotaciją sudaro apie 1200 karių, 600 iš jų šiuo metu yra skiriami Vokietijos, reaguodama į pastaruoju metu vis agresyvėjančius Rusijos karinius veiksmus prie Ukrainos sienų ir blogėjančią saugumo situaciją Baltijos šalyse, papildomai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje skyrė 350 karių.

Krašto apsaugos ministerijos nuotraukos

×