EP narė R. Juknevičienė dalyvaus 42-oje AKR-ES Parlamentinės Asamblėjos sesijoje

2022-10-29 | Europos Parlamentas

Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente vicepirmininkė Rasa Juknevičienė spalio 29 lapkričio 2 d. dalyvaus 42-oje bendroje AKR-ES Parlamentinės Asamblėjos sesijoje Maputo (Mozambikas), kur vyks diskusijos apie Rusijos karo Ukrainoje pasekmes maisto tiekimui OACPS šalims, kovą su terorizmu užsachario Afrikoje ir pasaulinius iššūkius dėl klimatos kaitos, kt.

„Vadinamoji Prigožino karinė grupuotė yra CAR, Malyje, Libijoje ir kitur. Rusijos vaidmuo yra labai toksiškas, skleidžiant melagingus naratyvus. Kremlius siekia užsitikrinti šios pasaulio dalies paramą. ELP frakcija pakvietė mane į šios delegacijos vizitą būtent dėl šių svarbių aplinkybių, nes galiu apie tai kalbėti plačiau su parlamentarais iš šių regionų, teigia R. Juknevičienė.

Asamblėjoje dalyvaus Europos Parlamento nariai, taip pat parlamentarai iš 78 Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno regiono valstybių.  Oficialus Parlamentinės Asamblėjos atidarymas įvyks spalio 31 d., kuriame dalyvaus Mozambiko prezidentas Filipe Njusis, Europos Komisijos viceprezidentė Dubravka Šuica, kiti pareigūnai.

R. Juknevičienė dalyvaus politikos komiteto posėdyje. Pirmadienį vakare dalyvaus priėmime Mozambiko Parlamento pirmininkės kvietimu. Antradienį popiet vyks į katalikiškus globos namus, esančius Maputo.

Taip pat Asambėjos paraštėse vyks susitikimai su moterų ir jaunimo organizacijų atstovais, posėdžiaus trys Parlamentinės Asamblėjos komitetai.  

Vizito programoje numatyti apsilankymai Nacionaliniame sveikatos centre ir susitikimai su gydytojais, dalyvavusiais COVID-19 pandemijos suvaldyme, bei susitikimai su vietos valdžios atstovais.

×