EP narė R. Juknevičienė kreipėsi į L. Linkevičių dėl Rusijos Dūmoje registruotos iniciatyvos atšaukti Ribentropo-Molotovo pakto pasmerkimą

2020-06-02 | Ribentropo-Molotovo paktas

Europos Parlamento (EP) narė, parlamento „Europos atminčiai“ grupės pirmininkė Rasa Juknevičienė kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl Rusijos Valstybės Dūmoje užregistruoto įstatymo projekto, kuriuo reikalaujama atšaukti Ribentropo-Molotovo pakto pasmerkimą. Su tokiu siūlymu atviru laišku į Valstybės Dūmos pirmininką kreipėsi ir 38 visuomenės veikėjai, akademikai ir pareigūnai.

Europarlamentarė pabrėžia, kad Lietuvos valdžia šioje situacijoje negali tylėti ir ragina užsienio reikalų ministrą iškviesti Rusijos ambasadorių pasiaiškinti dėl minėto įstatymo projekto.

„Kremlius vėl grįžta prie istorijos perrašymo. Išplatintas akivaizdžiai paties V. Putino režimo režisuojamas „iškilių tarybinės visuomenės“ atstovų reikalavimas atšaukti Ribentropo-Molotovo pakto pasmerkimą. Įstatymo projektas jau užregistruotas Dūmoje. Manau, kad tai agresyvus prieš ES nares Lietuvą, Latviją ir Estiją nukreiptas Rusijos Federacijos veiksmas, todėl Lietuvos valdžia negali tylėti. Mažų mažiausiai Rusijos ambasadorius turi būti iškviestas į Užsienio reikalų ministeriją paaiškinimui“, – teigia EP narė R. Juknevičienė.

Praėjusią savaitę Dūmoje užregistruotas įstatymo projektas, kuriuo siūloma pripažinti negaliojančiu Sovietų Sąjungos liaudies deputatų suvažiavimo 1989 m. gruodžio 24 d. nutarimą pasmerkti Ribentropo-Molotovo paktą. Molotovo-Ribentropo paktas – Maskvoje 1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašytas nacistinės Vokietijos ir SSRS paktas – nepuolimo sutartis bei slapti Vidurio ir Rytų Europos padalijimo protokolai.

×