EP narė R. Juknevičienė: Krizė parodė, kad turime veikti kartu

2020-12-09 | Sveikata

Europos Parlamento (EP) narė Rasa Juknevičienė antradienį atidarė virtualią apskritojo stalo diskusiją „Kaip ES gali stiprinti lyderystę pasaulinės sveikatos srityje?“, kurią organizavo nevyriausybinės organizacijos „Global Health Advocates“, „Action against hunger“, „Save the Children“, „Wateraid“, „Aidsfonds“. Renginyje, skirtame Visuotinės sveikatos aprėpties dienai, dalyvavo Europos Komisijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, ES pirmininkaujančios Vokietijos atstovai ir kt. 

R. Juknevičienė pažymėjo, kad sveikatos apsauga yra pasaulinės svarbos klausimas, todėl tokiu jį reiktų ir laikyti.

„Geriau nei bet kada anksčiau mes suprantame, kad sveikatos apsauga yra ne tik sveikatos apsaugos sistemos ekspertų ir jos darbuotojų reikalas, tai bendradarbiavimo tarp įvairių sektorių reikalaujantis klausimas. Kalbant apie Europos ateitį, ši pandemija atskleidė, kad mums reikalinga bendra ES strategija. Iki šiol sveikatos apsauga buvo išskirtingai šalių narių kompetencijoje, tačiau krizė parodė, kad mes turime dirbti kartu. Štai todėl mes Parlamente diskutuojame apie sveikatos strategiją visoje Europos Sąjungoje bei priėmėme programą „ES – sveikatos labui“, – sakė EP narė. 

R. Juknevičienė pažymėjo, kad ateityje krizėms reikia būti geriau pasirengus, todėl svarbu imtis konkrečių žingsnių – centralizuoto vakcinų įsigijimo, medicininio bendradarbiavimo nepaisant valstybių sienų, koordinuoto vaistų tiekimo, taip pat stiprinti bendradarbiavimą tarp ES institucijų, šalių narių ir partnerių visame pasaulyje. 

„Pandemija turėtų padėti pakeisti tai, kaip mes žiūrime į sveikatos apsaugą. Tai neturėtų būti vien atskirų valstybių rūpestis“, – kalbėjo europarlamentarė. 

×