EP narė R. Juknevičienė kviečia į susitikimą su žymiu istoriku J. Felštinskiu

2022-11-14 |

Europos Parlamento narė, parlamentinės grupės Europos atminčiai koordinatorė Rasa Juknevičienė kviečia į susitikimą su žymiu Rusijos-JAV istoriku Jurijumi Felštinskiu, kuris Europos Parlamente vyks šį antradienį, lapkričio 15 d., 12 val.,Lietuvos laiku. Susitikimą galima bus stebėti ir virtualiai (nuoroda žemiau).

“Stebėdami neišprovokuotą brutalų Kremliaus karą prieš Ukrainą, vis labiau suvokiame, kad Rusijos agresija baigsis tik tuomet, jei Ukraina laimės, ir jei pati Rusija patirs esminę transformaciją. Ukrainos kariuomenės sėkmės kontekste Putino gniaužtai šalyje pradeda aižėti. Tačiau daugelis Vakaruose (o taip pat pačioje Rusijoje) pradeda baimintis, kas bus toliau: siekiant Rusijos grėsmės išnykimo, post-putininė demokratinė tranzicija turi būti sėkminga, – teigia renginio organizatorė R. Juknevičienė. – Kartu su žinomu istoriku J. Felštinskiu, kuris išsamiai studijavo pokyčius XX a. Rusijoje, diskutuosime, kaip istorinės sąlygos ir tąsa gali įtakoti Rusijos politikos pokyčius ateityje, ko galime pasimokyti iš ankstesnių Rusijos transformacijų XX amžiuje? Kas 90-aisiais Rusijos demokratizacijos procese įvyko ne taip?“

Jurijus Felštinskis yra istorikas ir intelektualas, kuris išsamiai tyrinėjo ankstyvąją sovietinę istoriją ir kruviną Putino iškilimą valdžioje. Jo paskutinieji darbai – “From Red Terror to Mafia State: Russia’s State Security in the Struggle for World Domination” ir “Blowing up Ukraine: The Return of Russian Terror and the Threat of World War III”. 

Virtualaus susitikimo nuoroda: https://europarl.webex.com/europarl/j.php?MTID=ma779c0e8cf0142e6bb8ecc2e49e79a7b

×