EP narė R. Juknevičienė paragino Vokietiją pasitraukti iš „Nord Stream II“ projekto

2020-09-15 | Rusija

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė antradienį Briuselyje vykstančioje plenarinės sesijos diskusijoje dėl situacijos Rusijoje pareiškė, kad Vokietija turi pasitraukti iš Nord Stream II projekto, kadangi Kremliaus režimas, gaudamas pinigus už dujas, gali kurti karinius cheminius ginklus kaip „Novičiok“ ir finansuoti tokias operacijas, kaip Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimas.

„Vokietija suvaidino reikšmingą vaidmenį priimdama A. Navalną į saugią aplinką, išgelbėdama jo gyvybę ir nustatydama, kad tai iš tiesų buvo cheminio ginklo ataka. Tačiau Vokietija turi žengti ir kitą svarbų žingsnį – pasitraukti iš Nord Stream II projekto. Kodėl? Kadangi už dujas gaunamais pinigais Kremliaus režimas gali kurti tokius cheminius ginklus kaip Novichok ir finansuoti tokias operacijas kaip Aleksejaus Navalno apnuodijimas“, – sakė EP narė R. Juknevičienė.

Ji pabrėžė, kad ES valstybės negali būti bendrininkės.

„Putinas yra kaltas dėl šio apnuodijimo ir eilės kitų žmogžudysčių. Negalima pasitikėti Rusijos valdžios institucijų vykdomu tyrimu“, – teigė europarlamentarė.

R. Juknevičienė pažymėjo, kad Europos Sąjunga turi vadovauti iniciatyvai dėl A. Navalno apnuodijimo tarptautinio tyrimo ir dėl Rusijos atliktų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimų naudojant karinį cheminį ginklą.

Tarptautinė bendrija ragina Rusiją atlikti skaidrų tyrimą ir grasina priešingu atveju skelbti sankcijas, tačiau šalis baudžiamojo tyrimo nepradėjo.

Įtariama, kad Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas praėjusį mėnesį buvo apnuodytas Rusijos Tomsko oro uoste.

Lėktuvui skubiai nutūpus A. Navalnas buvo nugabentas į Omsko miesto ligoninę, o vėliau pervežtas į Berlyno kliniką, kur gydytojai nustatė, kad jis buvo apnuodytas nuodais iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“.

×