EP narė R. Juknevičienė: „Rusija nėra terorizmą remianti valstybė, ji yra teroristinė valstybė“

2022-10-19 | Russia

Europos Parlamento (EP) narė, Europos Liaudies partijos (ELP) frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė vakar kalbėdama EP plenarinės sesijos Strasbūre debatuose dėl Rusijos pripažinimo teroristine valstybe atkreipė dėmesį, kad su tokia situacija, kokia yra šiandien, pasaulis susiduria pirmą kartą.

„Akivaizdu, kad didelė branduolinė valstybė, nuolatinė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė, panaudojusi visą savo karinę ir administracinę galią, vykdo teroro aktus – žudo civilius gyventojus, griauna infrastruktūrą, naudoja sisteminį smurtą ir bauginimus“, – sakė europarlamentarė.

Parlamento tribūnoje kalbėdama R. Juknevičienė pabrėžė, kad Rusiją teroristine valstybe turime įvardyti dėl kelių priežasčių. „Pirma, Rusija turi būti izoliuota. Panašiai kaip gydytojai izoliuoja vėžines ląsteles. Antra, turi būti užtikrinta atsakomybė ir užkirstas kelias nebaudžiamumui. Visa tai turi lydėti konkrečių veiksmų sąrašas, – sake EP narė. – Rusija nėra terorizmą remianti valstybė, ji yra teroristinė valstybė. ES privalo turėti savo teisinę bazę teroristinės valstybės užkardymui. Tai turime padaryti dabar, nelaukę rytojaus“.

Priminsime, kad spalio 13 d. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) priėmė rezoliuciją „Tolimesnis Rusijos Federacijos agresijos eskalavimas prieš Ukrainą“, kurioje Rusiją pripažino teroristine valstybe.

Lietuvos Respublikos Seimas Rusiją teroristine valstybe pripažino gegužės 10 d.

×