EP narė R. Juknevičienė: „Svarbu išsaugoti stiprų euroatlantinį ryšį”

2021-09-15 | Afganistanas

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė antradienį plenarinėje sesijoje su ES vyr. įgaliotiniu užsienio politikai ir saugumui Žozepu Boreliu ir kitais europarlamentarais dalyvavo diskusijoje apie situaciją Afganistane, kuriame pasitraukus Vakarų sąjungininkams valdžią perėmė Talibanas, o šaliai gresia humanitarinė krizė. 

“Buvau iš tų, kurie tikėjo, kad brutalus fanatizmas atsitrauks, tačiau jis sugrįžo. Matyt, toks šios šalies brandos kelias – ilgas ir neramus. Labiausiai neramu dėl daugelio afganų moterų, kurių ne vieną teko pažinti”, – sakė EP narė. 

Ji pažymėjo, kad šiandien šioje situacijoje kaip niekada svarbu išsaugoti stiprų euroatlantinį ryšį ir atmetė piktas prognozes apie Vakarų ir JAV žlugimą. 

R. Juknevičienės teigimu, Europos Sąjungai reikia protingos strategijos, kad ji gebėtų veikti ten, kur reikia. 

“Nemanau, kad ES turi kažkaip atsiskirti nuo JAV ir pradėti kurti savo autonomiją saugumo srityje. Reikia protingos strategijos, kad galėtume gebėti veikti ten, kur reikia. Pavyzdžiui, hibridinės atakos prieš mus, didesnė pagalba kaimynystės šalims saugumo srityje”, – kalbėjo europarlamentarė. 

Pasak jos, “demokratijos versus diktatūros – toks laukia bendras mūsų darbas”. 

Daugelis kalbėjusių EP narių pažymėjo, kad Afganistano moterų ir vaikų situacija prastėja, susidorojama su žurnalistais. Europarlamentarai pabrėžė, kad afganams būtina teikti humanitarinę pagalbą bei sukurti humanitarinį koridorių, norintiems išvykti iš šalies. Daugelio nuomone, su Talibano vyriausybe kalbėtis reikia, tačiau tai nereiškia jos pripažinimo. 

×