EP narė R. Juknevičienė: „Tikime Baltarusijos europietiška ir demokratine ateitimi“

2023-09-13 | Baltarusija

Europos Parlamento narė, ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė antradienį Strasbūre vykusiuose plenarinės sesijos debatuose dėl situacijos Baltarusijoje pabrėžė, kad tvirtai tiki šios šalies europietiška ir demokratine ateitimi, nepaisant nuolatinių Lukašenkos provokacijų.

„Lietuva turi ilgiausią sieną su Baltarusija ir nuolat patiriame Lukašenkos provokacijas. Tačiau mes tvirtai tikime Baltarusijos europietiška ir demokratine ateitimi. Patyrėme Lukašenkos ginkluotus migracijos išpuolius, lėktuvo užgrobimą, branduolinio ginklo dislokavimą, teroristinės „Vagnerio“ grupės atvykimą, nuolatinius grasinimus ir šantažą. Bet mes nebijome! – kalbėjo R. Juknevičienė. – Nebijome įvardyti Lukašenkos ir Putino kaip karo nusikaltėlių”.

Europarlamentarė pažymėjo, kad “nebijome pripažinti, kad triuškinanti Ukrainos pergalė atneš pokyčių Rusijoje, Baltarusijoje ir regione“.

R. Juknevičienės teigimu, Lietuva suteikė prieglobstį neregėtam baltarusių skaičiui. Šalyje veikia vienintelis Europoje universitetas tremtyje ir Baltarusijos opozicijos lyderės Svetlanos Cichanouskajos biuras.

Europarlamentarė paragino nuolat palaikyti ryšius su demokratinės Baltarusijos atstovais ir nepamiršti politinių kalinių.

„Ruoškimės demokratinei Baltarusijai ir padėkime jai išsipildyti!“ – sakė R. Juknevičienė.

Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje įvairiais pagrindais gyvena apie 60 tūkst. Baltarusijos piliečių. Statistikos departamento duomenimis, vien 2022-aisiais Baltarusijos piliečiams išduota beveik 31 tūkst. leidimų laikinai gyventi Lietuvoje.

×