EP narė R. Juknevičienė Vyriausybės sprendimą dėl “Nuctech” įrangos draudimo vadina sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžiu

2021-02-17 | Kinija

Šiandien priimtą Lietuvos Vyriausybės sprendimą uždrausti diegti Kinijos įmonės „Nuctech“ rentgeno patikros įrangą šalies oro uostuose dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui europarlamentarė Rasa Juknevičienė vadina sėkmingo bendradarbiavimo tarp Europos Parlamento narių, Seimo ir premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės pavyzdžiu.

EP narė R. Juknevičienė dar praėjusių metų gruodį kreipėsi į tuometinį susisiekimo ministrą, Seimo Ekonomikos ir Nacionalinio saugumo komitetų pirmininkus dėl “Nuctech” siūlomos rentgeno patikros įrangos Lietuvos oro uostuose išreikšdama abejonę dėl šios įmonės dalyvavimo viešajame pirkime.

“EP pastaruoju metu daug analizuojamas Kinijos skverbimasis į strategiškai svarbias infrastruktūras. Lietuva dar gali atsispirti. Yra šalių, kuriose ekonominė priklausomybė nuo Kinijos jau dar įtaką demokratijos raidai, – teigia EP narė R. Juknevičienė. –Atsižvelgdama į vis augantį Lietuvos ir Europos Sąjungos susirūpinimą dėl didėjančios nedemokratiškų trečiųjų šalių įtakos ir praeitų metų VSD grėsmių vertinimą, pabrėžiantį aktyvią Kinijos investicijų skvarbą, didinančią „kitų valstybių pažeidžiamumą ir infrastruktūros kontrolės praradimo riziką“, turiu pagrįstų abejonių dėl „Nuctech“ dalyvavimo minėtame viešajame pirkime”. 

Informaciją apie tai EP narė bei kiti Europos liaudies partijos frakcijos nariai gavo iš Vokietijos Europos Parlamento nario Axel Voss, atkreipusio dėmesį, jog įmonės “Lietuvos oro uostai” skelbtame konkurse aviacijos saugumo įrangai ir automatinei dėžučių grąžinimo sistemai įsigyti dalyvauja kinų įmonė “Nuctech”. Įmonės pateikto pasiūlymo kaina – 30 procentų žemesnė nei konkurentų. Ši įmonė jau teikia saugumo įrangą Lietuvos pasienio patikros postams Medininkuose, Kybartuose ir Klaipėdoje. Šios įmonės įranga taip pat vis dažniau diegiama ir kitų Europos Sąjungos šalių strateginiuose susisiekimo objektuose.

×