EP nariai paragino Europos Sąjungą imtis konkrečių veiksmų dėl Baltarusijos bei keisti savo politiką

2020-09-15 | Baltarusija

Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje vykusioje diskusijoje dėl situacijos Baltarusijoje EP narys, Europos liaudies frakcijos delegacijos Lietuvoje pirmininkas Andrius Kubilius pakvietė Europos Sąjungą ne tik išreikšti solidarumą ir susirūpinimą dėl įvykių Baltarusijoje, bet ir imtis konkrečiųveiksmų, kuriuos įgyvendinant lyderystės turėtų imtis Europos Parlamentas.

Ką mes turime padaryti? Mes turime pripažinti Sviatlaną Cichanouskają ir Koordinacinę tarybą legitimiais Baltarusijos žmonių atstovais ir pakviesti juos į Europos Parlamentą; paskelbti A. Lukašenką kriminaliniu uzurpatoriumi, jei jis nepasitrauks tuomet, kai baigsis jo įgaliojimai; pradėti tarptautinį OMON nusikaltimų tyrimą ir pareikalauti, kad visi, dalyvaujantys OMON pogromuose, būtų įtraukti į ES sankcijų sąrašą, pažymėjo A. Kubilius.

Jis taip pat paragino ruošti ES Maršalo planą, kuriuo būtų suteikiama parama demokratinei Baltarusijai bei suteikti A. Sacharovo premiją drąsiems Baltarusijos vyrams ir moterims.

Pasak A. Kubiliaus, mes palaikome Baltarusijos žmones, dauguma jų nori A. Lukašenkos pasitraukimo, tačiau jį palaiko Rusijos prezidentas V. Putinas, todėl A. Lukašenka ir toliau tęsia smurtą prieš savo žmones.

Diskusijoje taip pat pasisakiusi EP narė R. Juknevičienė teigė, kad baltarusiai nepasiduos, jie yra Europos herojai, kadangi kovoja už europietišką gyvenimo būdą, žmogaus teises ir demokratiją.

Baltarusiai gali pakeisti Europos žemyną, nes jie gali pakeisti ne tik Baltarusiją, bet ir Rusiją. Štai kodėl Putinas bijo revoliucijos Baltarusijoje ir palaiko kruviną diktatorių Lukašenką, sakė ji. 

EP narė pakvietė ES šalis nares iš esmės pakeisti savo politiką ir prioritetą teikti ne Rusijai, o Ukrainai, Sakartvelui, Moldovai ir Baltarusijai.

Tai vienintelis būdas padėti Rusijai pasikeisti ir tapti europietiška ES kaimyne, bei nustoti būti valstybe, naudojančia cheminius ginklus prieš Kremliaus kritikus, kalbėjo R. Juknevičienė.

Be to, ji pasiūlė A. Sacharovo premiją skirti išrinktai prezidentei S. Cichanouskajai bei palinkėjo ES būti drąsia.

×