EP nariai siūlo įtraukti Taivaną į Pasaulio sveikatos organizacijos veiklą

2020-05-14 | Taivanas

Daugiau nei šimtas Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų narių kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) šalių narių sveikatos ministrus siūlydami  pakviesti Taivano pareigūnus stebėtojo teisėmis dalyvauti š. m. gegužės 18-19 dienomis vyksiančiame Pasaulio sveikatos asamblėjos (PSA) virtualiame susitikime.

„Mes prašome, kad Taivano Sveikatos ir gerovės ministras Chen Shih Chung būtų pakviestas dalyvauti šių metų Pasaulio sveikatos asamblėjos  virtualiame susitikime stebėtojo teisėmis ir pasidalintų sėkminga Taivano patirtimi suvaldant COVID-19 pandemiją“, – rašoma kreipimesi į ES sveikatos ministrus.

Laišką pasirašė ir Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos Lietuvos delegacijos nariai. Jame pabrėžiama, kad Taivano valdžia sėkmingai suvaldė koronaviruso plitimą, nepaisant to, kad šalis geografiškai artima viruso kilmės vietai. 

Taip pat pasirašiusieji prašo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įtraukti Taivaną stebėtojo teisėmis į savo susitikimus ir grįžti prie tos tvarkos, kurios buvo laikomasi 2009-2016 metais. Siūloma sudaryti Taivanui tinkamas sąlygas dalyvauti visuose PSO susitikimuose ir veiklose.

JAV, Kanada, Australija ir Naujoji Zelandija remia Taivano dalyvavimą asamblėjos veikloje, kaip tai vyko 2009-2016 metais, kai Taipėjaus ir Pekino santykiai buvo šiltesni.

×