EP nariai su darbo vizitu lankysis Taivane

2024-05-17 | Taivanas

Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė ir Europos Parlamento narys Andrius Kubilius kartu su kitais kolegomis gegužės 18 – 22 dienomis su darbo vizitu lankysis Taivane, kur dalyvaus neseniai išrinkto šalies prezidento William Ching-te Lai ir viceprezidentės Bi-khim Hsiao priesaikos ceremonijoje, susitiks su šalies vadovais, lankysis Taivano Dirbtinio intelekto laboratorijoje bei Taivano puslaidininkių tyrimų institute.    

Europos Parlamento narių delegacijai vadovaujanti europarlamentarė R. Juknevičienė pažymi, kad didelė garbė būti pakviestiems į naujai išrinkto Taivano Prezidento Lai Ching-te inauguraciją.

„Didžiuojuosi, kad taivaniečiai pakvietė Lietuvos atstovus į tokį svarbų jų valstybei renginį. Tai rodo Lietuvos įvertinimą bei dar labiau sutvirtina ateities tiltus su šia valstybe. Mes Europos Parlamente per visus penkerius metus palaikėme puikius ryšius, mums ir visai Europai svarbi Taivano ekspertizė hibridinių karų kontekste“, – teigia ELP frakcijos vicepirmininkė. 

Ji pažymi, kad neseniai įvykusius Kinijos Respublikos (toks yra oficialus Taivano pavadinimas) Prezidento rinkimus stebėjo visas pasaulis, jie ir buvo vadinami pasaulinės reikšmės. Pekino interesas taip pat buvo didžiulis. Panašiai kaip Rusija Europoje, komunistinė Kinija vykdė plataus masto dezinformacijos kampanijas. Todėl šio vizito metu tikimasi susipažinti su Taivano patirtimi atremiant Kinijos hibridines atakas, dezinformaciją, kišimąsi į jų politinius procesus.   

„Taip pat apsilankysime ir Taivaną garsinančių puslaidininkių centre. Taivanas yra didžiausia ir sėkmingiausia pasaulyje puslaidininkius gminanti valstybė, o Lietuvai šis resursas yra labai svarbus“, – teigia R. Juknevičienė.

×