EP nariai susitikime su Taivano viceprezidente pabrėžė bendradarbiavimo svarbą

2024-05-22 | Europos Parlamentas, Taivanas
Antradienį Europos Parlamento (EP) nariai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius bei Švedijos europarlamentaras David Lega Taivane susitiko su šios šalies viceprezidente Bi-khim Hsiao ir pasveikino ją bei Taivaną pradėjus naują demokratijos etapą bei išreiškė viltį, kad santykiai tarp EP ir šios šalies ateityje tik stiprės.
Delegacijai vadovaujanti ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė pabrėžė Taivano vaidmens svarbą pasaulyje, nes “mes susiduriame su didžiuliais iššūkiais”.
“Mes, Europos tautos, susiduriame su panašiais iššūkiais. Rusijos agresija prieš Ukrainą yra ne eilinis regioninis konfliktas. Mes, Europoje, tai vertiname kaip autokratijų ataką prieš demokratijas, – sakė R. Juknevičienė. –
Jūsų šalies žmonės puikiai žino laisvės ir demokratijos kainą ir renkasi teisingą istorijos pusę”.
Ji pažymėjo, kad Taivanas Europos Parlamente turi daug tikrų draugų, ir šioje institucijoje tikimasi tęsti ir stiprinti santykius su Taivanu.
“Aš tikiu, kad dabar tinkamas laikas pradėti pokalbius dėl daug glaudesnio bendradarbiavimo, apimant ekonominį bendradarbiavimą ES lygiu, galimai sudarant ekonominio bendradarbiavimo sutartis. Tai atneštų abipusę naudą”, – sakė ELP frakcijos vicepirmininkė.
EP narys A. Kubilius susitikimo metu pabrėžė, kad pasaulio ateitis spręsis Ukrainoje ir Taivane.
“Jeigu Vakarai parodys savo silpnumą Ukrainoje, Kinijos agresyvumas Taivano atžvilgiu tik didės. Todėl mums Europos Parlamente ir Lietuvoje taip rūpi ir Ukraina, ir Taivanas”, – sakė europarlamentaras.
Jo teigimu, būtina stiprinti Taivano ir ES ekonominius ryšius.
“Europos Sąjungai reikia ekokominio bendradarbiavimo sutarties su Taivanu. Europos Sąjunga atsilieka nuo JAV, Japonijos, Kanados ir Britanijos, kurios tokias sutartis turi. Grįžę į Europos Parlamentą, rūpinsimės kad ES tokia sutartį su Taivanu parengtų”, – kalbėjo EP narys. Pasak jo, tokios sutarties  parengime svarbus gali būti Lietuvos ES pirmininkavimas 2027 m.
A. Kubilius susitikime taip pat teigė, kad tam, kad santykiai tarp ES ir Taivano stiprėtų, siūlys, kad Europos Parlamente veiktų ne tik draugystės su Taivanu grupė, bet būtų įkurta ir speciali Europos Parlamento delegacija santykiams su Taivanu.
R. Juknevičienės vadovaujama EP narių delegacija taip pat lankysis Taivano puslaidininkių tyrimų institute bei Dirbtinio intelekto laboratorijoje.
×