EP nariai Vokietiją ragina atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto

2021-02-05 | Nord Stream 2

Europa turi taikyti naujas sankcijas Rusijai dėl Maskvoje suimto ir nuteisto kalėti opozicionieriaus Aleksejaus Navalno, o projekto „Nord Stream 2“ atsisakymas turėtų būti sąrašo viršuje, internetiniame tinklapyje euractiv.com publikuotame straipsnyje rašo Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos nariai Andrius Kubilius (Lietuva), Sandra Kalnietė (Latvija), Sirpa Pietikäinen (Suomija), Riho Terras (Estija) ir Pernille Weiss (Danija), Tomas Tobe (Švedija). Pasirašiusieji yra ELP delegacijų atstovaujamose valstybėse pirmininkai.

„Skubiai reikia naujų sankcijų Rusijai dėl opozicijos lyderio A. Navalno suėmimo ir nuteisimo kalėti. Taip pat „Nord Stream 2“ turėtų būti atsako į Kremliaus veiksmus opozicijos ir demokratijos atžvilgiu sąrašo viršuje“, – teigia EP nariai.

Jie kviečia Vokietiją atsisakyti „Nord Stream 2“ projekto, kuris kenkia Europos ekonominiams ir aplinkosaugos interesams, taip pat mūsų saugumui ir politiniam integralumui.

„A. Navalno neteisėtas areštas jam sugrįžus į Rusiją įžiebė masines demonstracijas visoje šalyje. Drąsūs protestuotojai, gindami laisvę ir demokratiją, priešinasi pertekliniam ir šaltam valdžios smurtui“, – pažymi europarlamentarai.

Režimo atsakas buvo suimti tūkstančius žmonių. Dar blogiau, kad po parodomojo teismo A. Navalnas buvo nuteistas trims su puse metų kalėjimo. Tai rodo, kad Kremliaus autoritarizmas nežino ribų.

„ES šalys narys pasmerkė p. Navalno suėmimą ir nuteisimą, tačiau nesugebėjo susitarti dėl naujų sankcijų. Reikia skubių veiksmų, ypač nukreiptų į „Nord Stream 2“, – pabrėžia EP nariai. – Tai parodytų aiškią poziciją dėl neteisėtų Rusijos režimo veiksmų ir pademonstruotų paramą demokratiniam judėjimui“.

Jie taip pat mano, kad projekto pabaiga yra išties ES interesas, atitinkantis bendrai sutartus politikos uždavinius.

Parlamentarai pažymi, kad nėra logikos didinti priklausomybę nuo Rusijos dujų, tuo pat metu leidžiant „išdžiūti“Ukrainos tranzito maršrutui bei suteikiant „Gazprom“ vis labiau dominuojančią poziciją Europos rinkoje.

„Vietoje to, laikas imtis tolimesnių žingsnių plėtojant Energetinę Sąjungą, kuri būtų pagrįsta saugumu, solidarumu ir inovacijomis, naudingomis klimatui, mūsų saugumui ir energijos diversifikavimui bei nepriklausomybei“, – rašo EP nariai.

×