EP narių pasirašytame atvirame laiške – raginimai įvertinti Kinijos Komunistų partijos politiką

2020-04-15 |

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė pasirašė Europinių vertybių centro saugumo politikai inicijuotą „Atvirą laišką Kinijos piliečiams ir Kinijos draugams namuose ir užsienyje“. Laišką, kuriame pabrėžiama, kad baime grįstas Komunistų partijos valdymas kelia pavojų Kinijos piliečiams ir visam pasauliui, taip pat pasirašė įvairūs Europos politikai, žurnalistai, akademikai, žmogaus teisių aktyvistai bei visuomenės veikėjai iš viso pasaulio.

„Būdami tarptautine visuomenės veikėjų, saugumo politikos analitikų ir Kinijos stebėtojų grupe, solidarizuojamės su drąsiais ir sąžiningais Kinijos piliečiais, didvyriais ir kankiniais, kurie rizikuoja savo gyvybe ir laisve dėl laisvos ir atviros Kinijos. Jų individualūs balsai jau sudaro chorą. Jie reikalauja kritiškai įvertinti Kinijos Komunistų partijos (KKP) politikos poveikį Kinijos piliečiams ir viso pasaulio gyventojams. Mes raginame jus prisijungti prie jų“,–pažymima laiške.

Jame taip pat teigiama, kad KKP valdžios institucijos dangsto koronaviruso pandemijos priežastis Vuhano mieste, Hubėjaus provincijoje.

„Kinijos Komunistų partijos paveikta Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmiausia nuvertino pandemiją. Taivano sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat tvirtina, kad buvo nepaisoma jų perspėjimo gruodžio mėn. pabaigoje dėl ligos sklaidos tarp žmonių. Demokratinis Taivanas, kuris pavyzdingai susidorojo su pandemija, neįtrauktas į PSO dėl KKP spaudimo“, – rašoma laiške.

Taip pat jame primenama, „kad KKP nutildė Kinijos gydytojus, norėjusius įspėti kitus sveikatos specialistus ankstyvuoju ligos protrūkio etapu“. Kritiškai apie situaciją pasisakęs verslininkas, drąsūs piliečiai žurnalistai, kurie bandė laisvai pranešti apie padėtį Uhane, yra dingę be žinios.

„Visuotinė pandemija verčia mus visus susidurti su nepatogia tiesa: politizuojant visus gyvenimo aspektus, įskaitant žmonių sveikatą, vienos partijos autokratiškai valdoma Kinijos Liaudies Respublika sukėlė pavojų visiems“, – pabrėžiama laiške.

Taip pat siūloma užuot pasitikėjus KKP ketinimais ir sutikus, kad isteblišmento akademikai nekritiškai patvirtintų partijos valstybės vykdomą politiką, labiau atkreipti dėmesį į tai, kas gali būti vadinama „neoficialiąja“ Kinija.

„Tai – nepriklausomai mąstantys akademikai, gydytojai, verslininkai, piliečiai žurnalistai, viešojo intereso advokatai ir jauni studentai, nepaklūstantys KKP valdymui, kuris pagrįstas baime“, – rašoma atvirame laiške.

×