EP narių pokalbis su žurnalistu R. Bogdanu

2020-04-27 | Kinija

Europos Parlamento (EP) nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė savaitinio pokalbio metu su žurnalistu, rašytoju Ramūnu Bogdanu aptarė situaciją Kinijoje ir jos vaidmenį koronaviruso pandemijos plėtroje. (Pokalbį galite peržiūrėti čia: https://youtu.be/Af6wacj6C3c )

Pasak EP narės R. Juknevičienės, situacija Kinijoje kelia nerimą – randasi įvairių iniciatyvų ir Europos Parlamente, ir kitur, bandant aiškintis, kas gi įvyko Kinijoje vėlų praeitų metų rudenį.

EP narys A. Kubilius teigė, kad jam susidaro įspūdis, jog Europos Sąjunga blaškosi savo nuostatose dėl Kinijos. „Šią savaitę vyko Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto nuotolinis posėdis, kuriame dalyvavo ES aukščiausias įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Džosefas Borelis (Josep Borrell). Buvo daug diskutuojama apie Kiniją, Ameriką. Galų gale buvo suformuluota, kad kadangi Kinija ir JAV šiuo metu pykstasi, tai Europos Sąjunga turėtų būti tarpininku, tačiau tai – klaidingas požiūris“, – situaciją komentavo A. Kubilius.

×