EP narys A. Kubilius: „EP nariai yra pasirengę padaryti viską, kad paremtų strateginį Sakartvelo žmonių interesą prisijungti prie Europos Sąjungos“

2023-03-15 | Sakartvelas

Europos Parlamento Andrius Kubilius antradienį vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje apie situaciją Sakartvele teigė, kad EP nariai yra pasirengę padaryti viską, kad paremtų strateginį Sakartvelo žmonių interesą prisijungti prie Europos Sąjungos.

„Šiandien turime atvirai pripažinti – Sakartvelo, kaip valstybė, turi problemų kelyje siekiant tokio strateginio Sakartvelo žmonių tikslo. Ir ta problema turi pavadinimą – Bidzina Ivanišvilis. Deja, formalioji ir neformalioji Sakartvelo valdžia vieningai laikosi taktikos sąmoningai kurti vis naujas ir naujas problemas integracijos kelyje. Štai kodėl Michaelis Saakašvilis ir Nika Gvaramija laikomi kalėjime ir štai kodėl neseniai tapome istorijos su „užsienio agentų“ įstatymu liudininkais“, – sakė A. Kubilius.

Pasak europarlamentaro, vadinamojo „užsienio agentų“ įstatymo istorija buvo sąmoninga politinė Sakartvelo valdžios institucijų provokacija prieš šalies žmones.

„Toks valdžios institucijų elgesys yra visiškai priešingas tam, ko ES reikalauja iš Sakartvelo – depoliarizuoti politinį gyvenimą. Gerai, kad Sakartvelo žmonės gatvėse sugebėjo apginti savo kelią integracijos link, tačiau neturėtume būti naivūs – tai ne paskutinė politinė antieuropietiška valdžios institucijų provokacija“, – teigė EP narys A. Kubilius.

Sakartvelo ministras pirmininkas Garibašvilis neseniai pareiškė Sakartvelo televizijos Imedi TV eteryje: „Europos Parlamentas geriau pasirūpintų savimi. Į korupcijos skandalą įsivėlė 100 europarlamentarų. Jų noras buvo ir yra įtraukti Gruziją į karą ir sunaikinti ją kartu su Ukraina“.

A. Kubiliaus nuomone, Kremlius turėtų pavydėti tokio pobūdžio propagandos, tačiau ji neveda prie kandidatės statuso.

„Nepaisant to, mes ir remsime Sakartvelo žmonių strateginį siekį!“ – pasisakymą užbaigė EP narys.

×