EP narys A. Kubilius: „Ginsime Baltarusijos žmonių teisę spręsti dėl pokyčių jų valstybėje“

2020-07-09 | Baltarusija

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius ketvirtadienį vykusioje parlamento diskusijoje apie politinę situaciją Baltarusijoje pareiškė, kad po 26 metų autoritarinio A. Lukašenkos valdymo, Baltarusijos žmonės garsiai reikalauja tikrų pokyčių savo valstybėje. Pasak jo, tai gali įvykti rugpjūčio 9 d. vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Tačiau nerimą kelia tai, kad visi kandidatai į prezidentus yra persekiojami valdančio režimo. 

„Svarbiausi Lukašenkos konkurentai – Babaryka ir Tichanovskis – yra kalėjime. Per paskutinį mėnesį tarptautiniu mąstu pripažintų politinių kalinių sąrašas išaugo iki 30, į jį įeina ir žymūs opozicijos lyderiai kaip Pavelas Severinecas“, – sakė A. Kubilius.

Europarlamentaras teigė, kad šiandien Baltarusijos žmonėms reikia pasiųsti aiškią žinią: „Mes solidarizuojamės su jūsų pokyčių siekiu. Mes ginsime jūsų teisę spręsti dėl pokyčių jūsų valstybėje, dėl siekio tapti normalia europietiška demokratiška valstybe“.

Apklausų duomenimis, daugiau nei 50% baltarusių nori tikrų pokyčių ir tik mažuma pasisako už dabartinį Baltarusijos prezidentą A. Lukašenką.

Be to, anot A. Kubiliaus, reikia aiškios žinios Lukašenkai ir jo nomenklatūrai. 

„Jeigu liepos 14 d. opozicijos kandidatų valdžios insituticijos neregistruos, jeigu politiniai kaliniai ir kandidatai nebus paleisti iš kalėjimo, jeigu žmonės gatvėse bus gąsdinami ir persekiojami – bus taikomos sankcijos, asmeninės sankcijos“, – pabrėžė EP narys.

Jis taip pat pažymėjo, kad mes turime apginti savo kaimynų teises. 

„Mūsų tyla bus mūsų pačių vertybių išdavystė“, – kalbėjo parlamentaras. 

×