EP narys A. Kubilius išreiškė palaikymą Ukrainai, jau septynerius metus kovojančiai už narystės ES galimybę

2021-02-10 | Ukraina

Europos Parlamento (EP) plenariniame posėdyje vakar kalbėdamas dėl ES asociacijos susitarimo su Ukraina EP narys Andrius Kubilius išreiškė palaikymą šiai šaliai, pabrėždamas, kad ukrainiečiai jau 7 metus kovoja ir miršta už europietišką pasirinkimą.

„Ukraina sugebėjo pasiekti labai daug, nepaisant to, kad Kremliaus karas prieš šią šalį iki šiol tebevyksta. Aš visiškai palaikau ES asociacijos susitarimą su Ukraina“, – sakė parlamentaras.

Jis neneigė, kad šalis turi trūkumų dėl neatidėliotinų reformų vykdymo, tačiau reikėtų matyti santykius tarp abiejų pusių: yra trūkumų Ukrainoje, bet yra problemų ir pačios ES politikoje dėl Ukrainos.

„Grįžtant į 2014–uosius metus, ukrainiečiai padarė geopolitinį pasirinkimą, vedantį demokratijos ir europinės integracijos link. Ir tai pakeitė ne tik Ukrainą. Tai padarė didžiulę įtaką pokyčiams, kurie prasidėjo Baltarusijoje ir Rusijoje, – sakė EP narys. – Šie pokyčiai reikalauja pačiai ES suformuluoti kur kas ambicingesnę politiką dėl Rytų Partnerystės šalių, ir ypač – dėl Ukrainos. Asociacijos kalba apie kvotas, standartus yra svarbi, bet to turėtų neužtekti Europos Komisijai, kuri save laiko Geopolitine Komisija. Mes turime kalbėti apie ambicijas ir dideles svajones“.

Pasak A. Kubiliaus, prieš septynerius metus ukrainiečiai kovojo už savo svajonę jungtis prie europietiškos šeimos.

„Taigi turėkime ir mes didelę svajonę –  priimti Ukrainą į savo šeimą, kai tam bus pasirengta. Ir kalbėkime apie šią svajonę  garsiai bei sutelkime jėgas, kad ši bendra svajonė taptų realybe“, – sakė EP narys.

Vakar EP narys A. Kubilius susitiko su Ukrainos ministru pirmininku Denisu Šmygaliu ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

×