EP narys A. Kubilius kviečia į diskusiją apie politikos dokumentą „ES santykiai su ateities demokratine Rusija: strategija“

2022-09-07 | ES santykiai su Rusija

Š. m. rugsėjo 8 d., 15:00 – 16:30 val. (Lietuvos laiku), Europos Parlamento narys Andrius Kubilius rengia nuotolinį Europietiškos Rusijos draugų forumo susitikimą, kuriame bus pristatytas bei aptartas Rusijos ir Europos ekspertų parengtas politikos dokumentas ES santykiai su ateities demokratine Rusija: strategija.

Renginyje dalyvaus šio dokumento autoriai, žinomi Rusijos prodemokratiški ekspertai Vladimiras Milovas ir Sergejus Gurijevas, vieno svarbiausių smegenų centro Briuselyje ekspertas Rolandas Freudenšteinas, bei europarlamentaras, nuolatinis EP pranešėjas Rusijos klausimais Andrius Kubilius.

Europos Parlamentas 2021 m. rugsėjo 16 d. priimtame specialiame raporte dėl Rusijos kvietė parengti ir priimti ES strategiją, kurioje būtų apibrėžiami būsimi santykiai su demokratine Rusija. Rusijos vykdomas agresyvus karas Ukrainoje tik padidino tokios strategijos poreikį. Rusijos žmonės turi žinoti, kad po V. Putino jie turi galimybių langą transformuoti Rusiją į normalią valstybę ir turi galimybę Rusijoje gyventi normalų, padorų, europietišką gyvenimą bei kad Europos Sąjunga padės susikurti tokį gyvenimą.

Politikos dokumentą ES santykiai su ateities demokratine Rusija: strategija publikavo Wilfried Martens Europos studijų centras, jis yra prieinamas paspaudus šią nuorodą:

https://www.martenscentre.eu/publication/the-eus-relations-with-a-future-democratic-russia-a-strategy/?amp=1

SUSITIKIMO PROGRAMA:

Moderatorius:
Konstantinas EGERTAS,
žurnalistas ir politikos apžvalgininkas

Įžanginis žodis:
Dimitaras LILKOVAS
, Wilfried Martens Europos studijų centro atstovas, vyr. analitikas

Panelis:

Andrius KUBILIUS, Europos Parlamento narys, buvęs LR Ministras pirmininkas (1999-2000; 2008-2012)

Vladimiras MILOVAS, Laisvos Rusijos fondo viceprezidentas, buvęs Rusijos Federacijos energetikos viceministras (2002)

Rolandas FREUDENŠTEINAS, GLOBSEC Brussels viceprezidentas ir  GLOBSEC Brussels vadovas

Klausimų-atsakymų sesija ir diskusija.

Renginys vyks Zoom platformoje anglų kalba su vertimu į rusų kalbą.

Registruotis į diskusiją kviečiame čia:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeXosPGwP-nheZXST8kGWdh5IsLWlYibCG8ZjJ6A2s3hqQdng/viewform, užsiregistravusieji el. paštu gaus Zoom nuorodą.

×