EP narys A. Kubilius: Lietuvoje pomėgis į diktatorystę įsigali labai sparčiai

2020-05-15 |

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius penktadienį pareiškė, kad dabartiniai valdžios sprendimai dalinti milijardus be biudžeto ir dėl draudimo medikams dirbti keliose ligoninėse priimami su niekuo nesitariant, yra skandalingi ir jam primena situaciją Vengrijoje.

Savaitės apžvalgoje  su kolege Rasa Juknevičiene aptardamas Europos Parlamente vykstančias diskusijas, jis sakė, kad „Vengrijos Vyriausybės veiksmai pandemijos metu, kai ji gavo iš Parlamento teisę ekstremaliomis aplinkybėmis viską spręsti savo nutarimais, nebesikreipdama į Parlamentą, yra sukėlę didelį susirūpinimą, daug svarstymų Parlamente“.

„Nebematau didelio skirtumo tarp to, kas vyksta Vengrijoje, kur kartais politinių kovų pripaišoma daugiau negu ten tikrai yra, ir to, kas vyksta Lietuvoje. Patyliukais, bet pomėgis į diktatorystę Lietuvoje įsigali labai sparčiai“, – komentavo EP narys.

Pasak R. Juknevičienės, jau nebepatogu kalbėti kur nors apie Vengriją dėl to, kad Lietuvoje ji matanti dalykus, kurie yra gal net ir prastesni.

Jai pritarė ir A. Kubilius, kuris teigė matantis labai daug sutapimų su tuo, kas vyksta Lietuvoje.

„Tik tiek, kad Lietuvoje mes patys nesikreipėme į Europos Sąjungos institucijas, Lietuva per daug dar nėra pastebima, bet sprendimai yra lygiai tapatūs, lygiai panašūs. Ir ne tik kad biudžeto nesvarsto dalindami milijardus, bet visa eilė kitų veiksmų, – kalbėjo A. Kubilius. – Pažiūrėkime į ministrą A. Verygą. Paskutinis sprendimas, kai uždraudė medikams dirbti keliose ligoninėse, mano manymu, yra visiškas skandalas. Tariamai paaiškinama, jei medikai lankysis įvairiose ligoninėse ar poliklinikose, dirbdami ten jie gali nešioti užkratą“.

Europarlamentaro teigimu, „lygiai taip pat ministras A. Veryga gali nešioti užkratą ir todėl jis turėtų paskelbti, kad niekur iš savo kabineto Sveikatos ministerijoje daugiau nebeišeis“.

Pasak A. Kubiliaus, šioje situacijoje, kai išskiriami medikai, jis nemato nieko kito, kaip tik keršto akciją.

EP narė R. Juknevičienė pakomentavo ir diskusijas Europos Parlamente, kur buvo aptariama, kaip po karantino atsidarys Europos Sąjunga ir ypatingai – pietinės valstybės.

„Joms rūpi turizmas. Europos Komisija yra parengusi tam tikrą planą, kaip tai turėtų vykti. Visos Europos Sąjungos biudžete 10 proc. sudaro turizmas. Ir, atrodo, apie 170 ar 200 mln. žmonių dirba turizmo sektoriuje. Tam buvo daug dėmesio skirta“, – sakė europarlamentarė.

Pasak jos, taip pat EP LIBE komitete, kuriame ir dirba EP narė, svarstyti Šengeno zonos atsidarymo klausimai, nes tai – pamatinė šiuolaikinės Europos Sąjungos vertybė.

×