EP narys A. Kubilius: „Lukašenkos bandymas pasiskelbti prezidentu – tai karine galia paremtas bandymas uzurpuoti valdžią“

2020-09-24 |
Europos Parlamento (EP) narys, parlamento delegacijos EURONEST parlamentinėje asamblėjoje pirmininkas Andrius Kubilius, komentuodamas Aliaksandro Lukašenkos įvykusią slaptą inauguraciją Baltarusijoje, teigia, kad „Lukašenkos bandymas gėdingai paslapčia suklastoti savo inauguraciją ir vėl pasiskelbti Prezidentu, nepaisant to, kad rinkimai –  pralaimėti, tėra karine galia paremtas bandymas uzurpuoti valdžią“.
Pasak A. Kubiliaus, „tai ne kas kita, o karinės chuntos valdymo pradžia. O visos karinės chuntos savo dienas baigia taip pat“.
EP narys pabrėžia, kad rugpjūčio 9 d. A. Lukašenka suklastojo ir pavogė Baltarusijos žmonių rinkimus, jis nebuvo perrinktas.
„Gausybė įrodymų ir liudijimų vienareikšmiškai rodo, kad opozicijos lyderė Svetlana Cichanouskaja surinko absoliučią daugumą balsų. Lukašenka šiuos balsus vagia iš Baltarusijos žmonių, persekiodamas ir kankindamas taikius protestuotojus ir pilietinės visuomenės aktyvistus”, – sako A. Kubilius.
Politiko teigimu, „Baltarusijos karinės ir teisėsaugos struktūros privalo apsispręsti – ar būti į neviltį puolusio Lukašenkos ir jo karinės chuntos pusėje, ar stoti į vieną pusę su Baltarusijos žmonėmis, kuriuos jie ir yra prisiekę ginti. Karinėse ir teisėsaugos struktūrose dirbantys vyrai ir moterys turi ryžtingai apsispręsti, jeigu nori gyventi laisvoje ir demokratiškoje Baltarusijoje. Šalyje, kurią Lukašenka bando iš jų pavogti“.
EP narys savo pareiškime pažymi, kad remiantis tarptautinės teisės normomis, šiandien Baltarusija neturi legitimaus prezidento, nes rugpjūčio 9 d. rinkimai ir jų rezultatai nebuvo pripažinti tarptautinės bendruomenės. Kadangi prezidento kadencija baigiasi lapkričio 5-ąją, nauji Baltarusijos prezidento rinkimai turi būti suorganizuoti nedelsiant.
×