EP narys A.Kubilius: „Rytų partnerystės regiono sėkmė – tai visos Europos sėkmė“

2019-11-21 | Rytų Partnerystė

Vakar Europos liaudies partijos (ELP) kongrese Zagrebe kalbėjęs Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto narys, delegacijos EURONEST parlamentinėje asamblėjoje pirmininkas Andrius Kubilius pasidžiaugė, kad šiame Europos dešiniąsias partijas vienijančiame ELP kongrese deramas dėmesys skirtas Rytų partnerystės šalių  – Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos – perspektyvai, siejant ją su integracija į ES.

Kalbėdamas kongrese EP narys A. Kubilius sakė:

„Rytų kaimynystės šalių stabilumas ir skaidrumas jas pasieks kartu su šių šalių vykdomomis reformomis ir integracija į ES. Tai vienintelis būdas, kuriuo gali būti kuriama vientisa, laisva ir taiki Europa. Ir tai yra svarbiausias mūsų geopolitinis tikslas. O Europos liaudies partija visuomet yra šio proceso lyderė“.

Primindamas nelengvą Lietuvos patirtį narystės ES link, parlamentaras kongreso delegatus patikino, kad šis kelias nebus lengvas. Bandys trukdyti Kremlius; taip pat ir vietiniai oligarchai, kurie, bijodami  nepriklausomų prokurorų sugriovė proeuropietišką Vyriausybę Moldovoje; taip pat tie, kurie bijo skaidrių rinkimų Sakartvele, gėdingai pasitraukę nuo savo pažadų paremti proporcinių rinkimų sistemą. Nors Rytų partnerystė mini solidų dešimties metų jubiliejų, bet dar daug kas turi būti padaryta ateityje.

„Kovokime visi už Rytų partnerystės regiono sėkmę. To reikia ne tik šio regiono gyventojams, to reikia visai Europai, taip pat ir Rusijai. Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos sėkmė turės milžinišką poveikį ir pačios Rusijos pozityvių transformacijų galimybei“, – sakė EURONEST parlamentinės asamblėjos pirmininkas A. Kubilius.

Pasak EP nario, šiandien būtina žengti naują žingsnį dėl Rytų partnerystės ir numatyti ateinančio dešimtmečio ES politikos kryptis. Dalis iš tų žingsnių numatyti Kongrese priimtoje Rezoliucijoje, kurios projektą parengė ir Kongresui pateikė Tėvynės Sąjungos delegacija. Rezoliucijoje pabrėžiama, kad Rytų partnerystės politika išlieka vienu iš EPP strateginių artėjančio dešimtmečio prioritetų, padedant Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai įveikti tam tikrus uždavinius būtinųjų reformų kelyje. Kad šalys atitiktų narystės ES kriterijus, būtinos nors ir skausmingoms, bet neišvengiamos reformoms, ypač stiprinant demokratiją.

Kongreso metu ELP pirmininku išrinktas Europos Vadovų Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas.

Kongrese dalyvavo gausus būrys iškilių Europos politikos asmenybių: dabartinis Europos Komisijos pirmininkas J.K. Junkeris, išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė U. von der Leyen, EPP grupės Europos Parlamente pirmininkas M. Weberis, EPP Partijos pirmininkas J. Daulis Vokietijos kanclerė A. Merkel, Norvegijos ministrė pirmininkė E. Solberg, Latvijos ministras pirmininkas K. Karinš, Kroatijos, šiuo metu pirmininkaujančios Europos Sąjungai, ministras pirmininkas A. Plenkovičius.

Lietuvių delegacija atskirai susitiko didžiausios opozicinės Sakartvelo partijos Vieningasis nacionalinis judėjimas (UNM) vadovu Grigolu Vašadze ir Sakartvelo delegacijos nariais.

×