EP narys A. Kubilius: Rytų Partnerystės valstybės nusipelno aiškesnės vizijos dėl integracijos į ES

2020-12-15 | Rytų Partnerystė

Europos Parlamento (EP) narys, delegacijos EURONEST parlamentinėje asamblėjoje pirmininkas Andrius Kubilius antradienį plenarinėje sesijoje vykusioje diskusijoje apie Europos Sąjungos Rytų Partnerystės politiką kreipėsi į vyr. įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Džozefą Borelį dėl Rytų Partnerystės regiono perspektyvų.

“Europos Sąjunga turi didelę transformacinę galią daryti pozityvią įtaką demokratijos vystymuisi, stabilumui ir klestėjimui savo kaimynystėje. Tai – ES plėtros ir integracijos pažadas”, – sakė A. Kubilius.

Pasak jo, prieš 20 metų Baltijos valstybės su tuo susidūrė ir už tai yra dėkingos.

“Dabar atėjo laikas Vakarų Balkanams. Rytų Partnerystės valstybės nusipelno to paties”, – kalbėjo EP narys plenariniame posėdyje.

Jis teigė apgailtestaujantis, kad Europos Sąjunga vis dar negali suteikti aiškesnės integracijos vizijos, o tai savo ruožtu sukuria nereikalingą frustraciją ir šių valstybių svajonių ir vilčių praradimą.

“Tačiau mes galime parodyti, kokioje situacijoje Rytų Partnerystės valstybės yra kelyje į integraciją. Sukurkime reguliarias vertinimo ir kriterijų atitikimo ataskaitas, palyginkime ne tik Rytų Partnerystės valstybes tarpusavyje, bet ir Rytų Partnerystės ir Vakarų Balkanų šalis jų kelyje į integraciją. Palyginimai atneš progreso ir perspektyvos pojūtį bei konkurencijos dinamiką”, – pažymėjo delegacijos EURONEST parlamentinėje asamblėjoje pirmininkas.

A. Kubilius teigimu, tai yra labai reikalinga visam Rytų Partnerystės regionui.

×