EP narys A. Kubilius siūlo iš esmės peržiūrėti ES politiką dėl Rusijos

2020-12-22 | Rusija

Europos Parlamento narys, nuolatinis Parlamento pranešėjas Rusijos klausimais Andrius Kubilius kreipėsi į ES vyr. įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Džozefą Borelį (J. Borrell) siūlydamas iš esmės peržiūrėti ES politiką dėl Rusijos.

EP narys kreipimesi pažymėjo, kad organizacijos Bellingcat atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną kėsinosi nužudyti Rusijos slaptųjų tarnybų pareigūnai ir valstybiniai tyrimų institutų atstovai. Parlamentaro nuomone, būtina skubi ir matoma ES reakcija į Bellingcat atskleistus faktus, kurios iki šiol vis dar nėra  ir paprašė nedelsiant informuoti, kokių neatidėliotinų veiksmų, įvertindama valstybinio terorizmo faktą ar įvesdama naujas sankcijas,  imsis ES, reaguodama į atskleistus faktus.

A. Kubiliaus teigimu, „šis tyrimas išryškina akivaizdų dalyką – šiam žiauriam nusikaltimui leidimą suteikė Kremlius. Mes esame valstybės remiamo, valstybės organizuojamo ir valstybės vykdomo terorizmo liudininkai“.

Taip pat A. Kubilius pabrėžė, kad atskleisti faktai yra dar vienas įrodymas, jog šalia ES neatidėliotinos reakcijos, yra būtina imtis ir esminės ES santykių su Rusija strategijos revizijos:   

„Tai labai aiškus signalas – atėjo laikas giliai ir nuosekliai ES politikos dėl Rusijos peržiūrai. Europos Parlamentas pakvietė Jus peržiūrėti politiką dėl Rusijos ir penkis ES santykių su Rusija principus ir ir parengti naują išsamią strategiją, kuri priklausytų nuo tolesnių Rusijos vadovybės bei valdžios institucijų veiksmų demokratijos, teisinės valstybės ir pagarbos žmogaus teisėms srityse“.

Jis taip pat priminė, kad Europos Parlamentas pakvietė sukurti strategiją, kurioje būtų apibrėžti ateities santykiai su demokratine Rusija bei būtų numatytas platus paskatų pasirinkimas ir sąlygos, stiprinančios tendencijas siekti laisvės ir demokratijos šalyje.

Pasak A. Kubiliaus, siekiant efektyvumo ES turėtų koordinuoti naująją strategiją kartu su transatlantiniais partneriais ir platesne demokratine bendrija.

Visą laišką anglų kalba galite perskaityti čia:

LETTER_Borrell_Bellingcat investigation

×