EP narys A. Kubilius susitiko su Moldovos prezidente M. Sandu

2021-01-19 |

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Briuselyje susitiko su Moldovos prezidente Maja Sandu (Maia Sandu), su kuria aptarė narystės Europos Sąjungoje lūkesčius ir tolesnius ES darbotvarkės žingsnius, kaip gilinti Moldovos integraciją su ES ir stiprinti reformų įgyvendinimą (kaip tai, pavyzdžiui, buvo daroma po Maidano Ukrainoje – ES komisijos sukurta speciali grupė reformoms SGUA),

Taip pat pokalbyje buvo aptartas pasirengimas ES Rytų Partnerystės viršūnių susitikimui, kuris turėtų vykti šių metų pirmą pusmetį, ES Rytų Partnerystės politikos strategija iki 2030 metų, bei kaip šios strategijos įgyvendinime dalyvaus Lietuva ir Lenkija, kurios 2027 ir 2025 metais pirmininkaus Europos Sąjungai.

Su Moldovos prezidente buvo diskutuojama apie žingsnius, kurie leistų pritraukti papildomas investicijas ir ES fondų finansavimą (papildomos galimybės, kurias šiuo metu turi Vakarų Balkanų regionas), kuris padėtų įgyvendinti reformas. Taip pat ir kitus siūlymus, kaip stiprinti įgyvendinimo priežiūrą, tame tarpe rengti bendrus ES, Europos Komisijos reguliarius pranešimus apie trijų asocijuotų su ES šalių (Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) pasiektą pažangą, kaip tai vėl dabar yra daroma su Vakarų Balkano regiono šalimis.

M. Sandu susitiko ir su kitais aukščiausiais Europos Sąjungos vadovais, su kuriais svarstė, kaip plėsti bendradarbiavimą su Moldova. 

×